Dünya

Fransa’da Kara Kış Krizi! Şirketler Günde 500 Milyon Avro Kaybediyor!

Kötü hava koşulları Fransa Ekonomisini olumsuz etkiledi. Şirketler günde 500 milyon avro kaybediyor, işçileri işten çıkarıyor ya da çalışma saatlerini düşüyor. Şehirlerarası yük taşımacılığı yapanlara ise trafiğe çıkma yasağı konuluyor.

Fransa’da bir aydır süren su baskınları ile birlikte kar yağışları ülke ekonomisini de olumsuz yönde etkiledi. Fransa’da faaliyet gösteren 110 tan şirket, ekonomik anlamda zorluklar çektiğini belirterek devletten yardım talep ettiler.

L’Express dergisinde yayınlanan habere göre, Fransa’da uzun zamandır meydana gelen aşırı yapış, buzlanma, kar ve benzeri gibi olaylar ülke ekonomisini de derinden etkiledi.

Şirketler Çalışanlarını İşten Çıkarıyor!

Ülkedeki nehirlerin yükselmesi, su baskınlarının artması sebebi ile 95 tane şirketin zor zamanlar geçirdiğini yazan L’Express dergisi, hatta bazı şirketlerin ise çalışanlarını işten çıkardığını, özellikle de son bir haftadır yoğun kar yağışı, aşırı buzlanma nedeni ile en az 15 tane şirketin daha ekonomik destek için başvuruda bulunduğunu açıkladı.

Paris Valiliğinin meydana gelen hava koşullarının değerlendirmesini yapmak için kriz merkezi kurduğu belirtildi. Aynı zamanda da şirketlerin, en az 1.200 çalışanını işten çıkarma yahut işçilerin çalışma saatlerini azaltmayı düşündükleri açıklandı.

Şirketler 1 Günde 500 Milyon Avro Kaybediyor!

Fransa’nın kalbi sayılan bölgelerin Fransa Ekonomisinin olumsuz yönde etkilediği belirten Ekonomist Jean-Louis Bertrand ise, ekonominin olumsuz faturasında artış meydana geldiğini, kötü hava koşullarının halen daha devam edeceğini, Paris bloke olduğu zaman faturanın daha çok katlandığını, bugün itibari ile de ortalama olarak şirketlerin bir günde 400 milyon avro ile 500 milyon avro arasında değişen kayıplar yaşadığını söyledi.

Trafiğe Çıkma Yasağı!

Kar yağışları, nehirlerin taşması, buzlanmalardan dolayı da şehirlerarası yük taşımacılığı yapan kişiler için trafiğe çıkma yasağı konuldu. Fransa’nın batısında ve Paris bölgesinde ise ağır vasıtaların trafiğe çıkma saatleri Valililer tarafından belirleniyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri