galatasaray-riva-projesinin-tum-ayrintilari-belli-oldu
Ekonomi

Galatasaray Riva Projesinin Tüm Ayrıntıları Belli Oldu!

Galatasaray’ın mayıs ayında çalışmalarına başlanacak olan Riva projesi ile ilgili tüm ayrıntılar belli oldu.

1.550 Adet Konut İnşa Edilecek

Galatasaray Riva projesinin çalışmalarına mayıs ayında başlanıyor. Proje kapsamında toplam 1.550 adet konut yapılacak. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ve Yılmaz İnşaat tarafından ortaklaşa yapılacak olan proje İstanbul’un Beykoz ilçesi sınırları içinde bulunan Riva’da gerçekleşecek. Projenin toplam tapu alanı 1 milyon 84 bin 443.05 metrekare olarak açıklanırken, inşaat alanının 442 bin 500 metrekare olacağı bildirildi. Yılmaz İnşaat İstanbul – Beykoz – Riva Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı adlı iş kapsamında 1.550 adet konut inşa edilecek.

Projede Okul ve Cami de Yer Alacak

Projedeki plana göre 1.550 adet villa 3202 numaralı parselde bulunacak. Villaların kapladığı alan 356 bin metrekare olurken, 60 bin metrekare de toplam otopark alanı olacak. Projede 3023 parselde ise okul inşa edilecek. Okulun inşaat alanı 15 bin metrekare olacak. Aynı parselde 10 bin metrekarelik sosyal ve ticaret tesis alanları yer alırken, 1.500 metrekarelik alana da cami yapılacak. Galatasaray Riva projesinde inşaat taban alanı toplamı 86 bin 952,22 metrekare olarak belirlendi. Projede inşa edilecek olan villalar 2+1 – 3+1 – 4+1 – 3.5+1 – 4.5+1 – 5.5+1 – 6+2 şeklinde dizayn edilecek.

Projenin 6 Yılda Tamamlanması Planlanıyor

Galatasaray Riva projesinde okul yapılacak olan alan 2018 yılının mayıs ayına kadar bir televizyon dizisinin çekimleri için kiralandı. Dizi için kurulan plato önümüzdeki ay kaldırılacak ve projenin çalışmaları da başlatılmış olacak. Galatasaray Riva projesinin tamamlanmasının 6 yıl sürmesi planlanıyor. Proje, Antriva Konut Projesi ile komşu konumda bulunuyor. Riva’nın doğusunda doğal güzellikleri ile bilinen Şile, kuzeyinde Karadeniz, batısında İstanbul Boğazı, güneyinde de Üsküdar, Ümraniye, Sultanbeyli ve Kartal ilçeleri bulunuyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri