Ekonomi

Geçtiğimiz Yıl Yüz Binlerce Kez Taşındık!

CK Boğaziçi Elektrik tarafından her yıl düzenli olarak hazırlanan Gayrimenkulün Enerjisi Raporu, geçtiğimiz yıl Avrupa Yakası’nda yaşanan hareketliliği ortaya çıkardı.

Açıklanan bu rapora göre, yaklaşık olarak 10 milyon civarında nüfusa sahip olan Avrupa Yakası’nda geçtiğimiz yıl içerisinde toplam 610 bin taşınma işlemi gerçekleştirildi. Söz konusu dönem ve bölgede bir gün içerisinde bin 672 civarından taşınma işlemi gerçekleştirilirken, yine tüm yıl boyunca her gün 462 adet taşınmaz ilk kez kullanıma açıldı.

Son 2 Yıldır Abonelerin Dörtte Biri Yer Değiştirdi

2015 yılından bu yana veriler incelendiğinde İstanbul’da gerçekleştirilen taşınma işlemi 1 milyonun üzerine çıkarak 1 milyon 102 bin olarak gerçekleşti. CK Boğaziçi Elektrik Şirketi Genel Müdürü Halit Bakal konu ile alakalı olarak yapmış olduğu açıklamasında, yaklaşık olarak 4,5 milyon elektrik abonesine hizmet sunulduğu göz önünde bulundurulduğu zaman, 2015 yılından bu yana abonelerin dörtte birinin yer değişikliği yaptığını, elektrik perakende şirketleri arasında en önemli şirket olarak da yaşanan bu hareketliliğe en çabuk ve en iyi şekilde hizmet vermeye çalıştıklarını aktardı.

Her Gün Ortalama 462 Yeni Konut Kullanıma Açıldı

Söz konusu sektörün öncü isimlerinden biri olan CK Boğaziçi Elektrik tarafından her düzenli bir şekilde hazırlanan Gayrimenkulün Enerjisi Raporu’nun geçtiğimiz yıla ait verileri, İstanbul Avrupa Yakası’nda yaşanan bu yoğun hareketliliği ortaya çıkardı. Dünya üzerindeki mega kentlerden biri olan İstanbul’un Avrupa Yakası’nda 2017 yılında gerçekleştirilen totaldeki taşınma işlemi, 2016 yılına kıyasla yüzde 24 oranında yükseliş kaydederek 610 bin 180 olarak gerçekleşti. Buna göre bir gün içerisinde ortalama olarak bin 672 kez taşınma işlemi yapılırken, her gün yine ortalama 462 adet konut ilk sahibi ile buluştu.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri