Güney Kore’deki en büyük dijital varlık borsası olan Bithumb, küresel pazarda ‘gelecek nesil borsa’ kavramını Bithumb Global 1.0 aracılığıyla Türkiye’den başlatıyor. Bithumb, yeni kurduğu Bithumb Global sayesinde küresel pazara açılmayı hedeflerken dikkatini Türkiye’ye çevirdi.

Bithumb tarafından yapılan açıklamaya göre, gelecek nesil borsa yaklaşımıyla hazırlanan yeni sistem altyapısı ve Bithumb Global 1.0 sayesinde işlemler artık daha hızlı ve daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebilecek.

Türkiye Başta Olmak Üzere Tüm Dünyanın Pazar Potansiyelleri Değerlendirilecek

“Kendi öz sermayesiyle bağımsız bir şirket olarak 2014 yılından bu yana hizmet veren Bithumb, daha sıkı güvenlik sistemleri, kendine özel tescilli teknolojisi ve ileri algoritmalarıyla kripto topluluklarının uzun zamandır beklediği standartları oluşturmaya başladı.” açıklamasını yapan Bithumb, uygulamayla ilgili şu bilgilere de yer verdi:

  • Yenilenen web ara yüzü ve uygulama ile daha hızlı emir işleme yazılımı ve yeni altyapı kullanılarak kullanıcılara daha kolay işlem yapma ve genel kullanım deneyimi sunulacak.
  • Güney Kore’deki ilk ve en nüfuzlu dijital para borsa şirketi olan Bithumb’ın bugün 1 milyonu mobil uygulama kullanıcısı olmak üzere 8 milyon kayıtlı kullanıcısı var ve cari kümülatif işlem hacmi 1 trilyon doları geçiyor.
  • Sadık bir kullanıcı topluluğuna sahip olan Bithumb, tüm Güney Kore işlem hacminin yaklaşık yüzde 59’unu elinde bulunduruyor.
  • Dijital varlık işlem piyasasının üst seviyelerinde bulunan şirketler arasında yer alan şirketin en yüksek günlük işlem hacmi ise 7 milyar dolara erişiyor.
  • Kurulduğu sırada Güney Kore bölgesi odaklı faaliyet gösteren ve kısa sürede buradaki platform kullanıcılarının yüzde 80’ine ulaşmayı başaran Bithumb oluşturduğu, Bithumb Global 1.0 ile Türkiye odak nokta olmak üzere dünyada ki likidite ve pazar potansiyellerini de değerlendirmeyi amaçlıyor.