Perşembe, Kasım 15, 2018

İnstagram akış yenilenemedi hatası – İnstagram çöktü!

Sabah saat 10:17 itibariyle dünya genelinde instagrama erişim sağlanamıyor. İnstagram internet sitesiyle beraber instagram mobil uygulaması da çalışmıyor. Mobik kullanıcılar instagram akış yenilenemedi hatası alırken internet...

Dolar artışı sonrası olası telefon zamları

Eski zamların üzerinden daha 1 ay geçmeden gerçekleşen dolar krizi nedeniyle akıllı telefonlara yeni zamlar kapıda. Her ne kadar döviz kurları stabil olmasa da...

Dolar Kuru Yeni Haftaya Nasıl Başladı? (02.07.2018)

Yeni haftanın ilk işlem gününde döviz piyasalarında genel bir değer artışı kaydedildi. 1 doların fiyatı haftanın açılışını yükseliş ile gerçekleştirirken, Euro kuru da, değer artışı kaydeden döviz kurları arasında yerini aldı.

Döviz Kurları Bugün Güne Yükselişle Giriş Yaptı! (20.06.2018)

Euro kuru bugün güne değer artışı ile girişl yaptı. Öte yandan dolar kuru da yükseliş eğilimi gösterirken, bu eğilim piyasalarda hareketliliğe sebep oldu.

İhracat Miktar Bazında İthalatın Altında Kaldı!

Nisan döneminde gerçekleşen ihracat birim değer endeksi, 2017 yılının aynı dönemine kıyasla yüzde 7,7 oranında yükseliş kaydetti.

7 Haziran 2018 – Çeyrek Altında Fiyatlar Ne? Gram Altın Ne Kadar?

Gram altının fiyatı, dün güne değer artışı ile başlangıç yapmasının akabinde ilerleyen saatlerde önceki kapanışa kıyasla yüzde 0,16 oranında değer artışı ile işlem görürken, akabinde değer kaybı göstermeye başladı.

Amerika’nın Gümrük Vergisine Karşı Bir Oldular!

G7 Ülkelerinin Maliye Bakanları, Kanada’da bir toplantı düzenledi. Avrupa birliği ve Amerika’nın uygulamaya soktuğu ek gümrük vergisi uygulamasına tepki gösteren bankalar, Washington’a çağrıda bulundu.

Yılın İlk Çeyreğinde İstihdam Yükseliş Kaydetti!

Konuya ilişkin elde edilen verilere göre, inşaat, sanayi ve ticaret – hizmet sektörlerinin toplamında takvim etkilerinden ayrıştırılmış istihdam endeksi, 2018 yılının ilk üç ayında 2017 yılının aynı döneminde kıyasla yüzde 6,4 oranında yükseliş kaydetti.   

İŞKUR’a Nasıl Üye Olunur?

Günümüzde özel sektörde iş ararken gazetelerin sarı sayfalarından, internet üzerindeki iş ilanlarından yararlanılır. İşsizlerin iş bulabilmek adına başvurduğu bu gibi yollardan bir diğeri de İŞKUR’dur. İşsiz olanlar İŞKUR’a kayıt olarak da İŞKUR iş ilanları sayesinde kurum tarafından kendilerine en uygun işe yerleştirilebilirler.

Kaymakam Nasıl Olunur?

Kaymakamlar, ilçelerin en büyük mülki idari amirleridir. Yani ilçe idarelerinin en tepesindeki isim, kaymakamdır. İl yönetimlerinde hükümetin temsilcisi olan valiler gibi...

Vali Nasıl Olunur?

İl idaresinin tamamından sorumlu olan valiler, ilin en büyük idari mülki amirleridir. İçişleri Bakanlığı tarafından atanması yapılan vali, Cumhurbaşkanı onayı ile göreve getirilmektedir.

Borsacı Nasıl Olunur?

Borsacı olmak için bazı adımlara dikkat etmek gerekir. Bunlara dikkat edildiğinde herkesin borsacı olması mümkün olur.

Broker Nasıl Olunur?

Borsa ile ilgilenen çoğu kişi, günümüzde brokerlik konusuna ilgi göstermeye başlamıştır. Broker adı verilen kişiler, borsanın belirli alanlarındaki temsilcisi konumundadır.

Gönüllü Polis Nasıl Olunur?

Polislik günümüzün en çok ilgi çeken meslek grupları arasında yer alıyor. Özellikle pek çok genç, polis olabilmek için bu alanda çalışmalara gidiyor.

Pilot Nasıl Olunur?

Pilot olmak oldukça eğlenceli işlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Özellikle günümüz koşulları dikkate alındığında, pek çok artı yanıyla diğerlerinden ayrıldığını çok rahat bir şekilde söyleyebiliriz.

Kabin Memuru Nasıl Olunur?

Günümüzde pek çok insanın meslek önceliği arasında kabin memurluğu yer alıyor. Gençler arasında her geçen yükselişine devam eden meslek, çok kazandırmasıyla da beğenileri üstüne topluyor.

Ekonomist Nasıl Olunur?

Ekonomist; kaynakların insan ihtiyaçları için belirlenmesini sağlayan, kaynakların ihtiyaçlara yönelik dağıtılmasını sağlayan kişilere verilen isimdir.

Bankacı Nasıl Olunur?

Bankacı olmak için, belirli zamanlarda yapılan ilanlara başvurmak ve ilgili sınava girmek gerekiyor. Aynı zamanda istenilen şartları da yerine getirmek gerekiyor.