Perşembe, Eylül 20, 2018

7 Haziran 2018 – Çeyrek Altında Fiyatlar Ne? Gram Altın Ne Kadar?

Gram altının fiyatı, dün güne değer artışı ile başlangıç yapmasının akabinde ilerleyen saatlerde önceki kapanışa kıyasla yüzde 0,16 oranında değer artışı ile işlem görürken, akabinde değer kaybı göstermeye başladı.

Amerika’nın Gümrük Vergisine Karşı Bir Oldular!

G7 Ülkelerinin Maliye Bakanları, Kanada’da bir toplantı düzenledi. Avrupa birliği ve Amerika’nın uygulamaya soktuğu ek gümrük vergisi uygulamasına tepki gösteren bankalar, Washington’a çağrıda bulundu.

Yılın İlk Çeyreğinde İstihdam Yükseliş Kaydetti!

Konuya ilişkin elde edilen verilere göre, inşaat, sanayi ve ticaret – hizmet sektörlerinin toplamında takvim etkilerinden ayrıştırılmış istihdam endeksi, 2018 yılının ilk üç ayında 2017 yılının aynı döneminde kıyasla yüzde 6,4 oranında yükseliş kaydetti.   

İŞKUR’a Nasıl Üye Olunur?

Günümüzde özel sektörde iş ararken gazetelerin sarı sayfalarından, internet üzerindeki iş ilanlarından yararlanılır. İşsizlerin iş bulabilmek adına başvurduğu bu gibi yollardan bir diğeri de İŞKUR’dur. İşsiz olanlar İŞKUR’a kayıt olarak da İŞKUR iş ilanları sayesinde kurum tarafından kendilerine en uygun işe yerleştirilebilirler.

Kaymakam Nasıl Olunur?

Kaymakamlar, ilçelerin en büyük mülki idari amirleridir. Yani ilçe idarelerinin en tepesindeki isim, kaymakamdır. İl yönetimlerinde hükümetin temsilcisi olan valiler gibi...

Vali Nasıl Olunur?

İl idaresinin tamamından sorumlu olan valiler, ilin en büyük idari mülki amirleridir. İçişleri Bakanlığı tarafından atanması yapılan vali, Cumhurbaşkanı onayı ile göreve getirilmektedir.

Borsacı Nasıl Olunur?

Borsacı olmak için bazı adımlara dikkat etmek gerekir. Bunlara dikkat edildiğinde herkesin borsacı olması mümkün olur.

Broker Nasıl Olunur?

Borsa ile ilgilenen çoğu kişi, günümüzde brokerlik konusuna ilgi göstermeye başlamıştır. Broker adı verilen kişiler, borsanın belirli alanlarındaki temsilcisi konumundadır.

Gönüllü Polis Nasıl Olunur?

Polislik günümüzün en çok ilgi çeken meslek grupları arasında yer alıyor. Özellikle pek çok genç, polis olabilmek için bu alanda çalışmalara gidiyor.

Pilot Nasıl Olunur?

Pilot olmak oldukça eğlenceli işlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Özellikle günümüz koşulları dikkate alındığında, pek çok artı yanıyla diğerlerinden ayrıldığını çok rahat bir şekilde söyleyebiliriz.

Kabin Memuru Nasıl Olunur?

Günümüzde pek çok insanın meslek önceliği arasında kabin memurluğu yer alıyor. Gençler arasında her geçen yükselişine devam eden meslek, çok kazandırmasıyla da beğenileri üstüne topluyor.

Ekonomist Nasıl Olunur?

Ekonomist; kaynakların insan ihtiyaçları için belirlenmesini sağlayan, kaynakların ihtiyaçlara yönelik dağıtılmasını sağlayan kişilere verilen isimdir.

Bankacı Nasıl Olunur?

Bankacı olmak için, belirli zamanlarda yapılan ilanlara başvurmak ve ilgili sınava girmek gerekiyor. Aynı zamanda istenilen şartları da yerine getirmek gerekiyor.

Apartman Yöneticisi Nasıl Olunur?

Günümüzde çok büyük bir kitle halen apartmanda yaşamını sürdürmeye devam ediyor. Apartmanlarda yaşam ise, diğerlerine nazaran biraz daha zor ve disiplin gerektiren bir süreçtir.

Müsteşar Nasıl Olunur?

Memurların hayali genel olarak müsteşarlığa yükselmektir. Müsteşarlık yapabilmek için, herhangi bir sınava girilmesi söz konusu değildir.

Savcı Nasıl Olunur?

Savcılık günümüzün en çok dikkat çeken meslek gruplarından biri olarak ön plana çıkıyor. Özellikle gençler arasında en çok ilgi çeken mesleklerden biri olarak kabul ediliyor.

Muhasebeci Nasıl Olunur?

Muhasebecilik, günümüzde en popüler mesleklerden biri olarak ön plana çıkıyor. Özellikle ticari anlamda çok fazla ihtiyaç duyulan bu meslek, uzun zamandan beri en çok talep gören işlerden biri halindedir.

Jandarma Nasıl Olunur?

Ülkemizin en çok ilgi gösterilen meslekleri arasında jandarma özel harekatta bulunmaktadır. Oldukça saygın ve seçkin bir meslek olarak ön plana çıkar.