Dünya

Goldman Açıkladı! O Varlıklara Artık Güvenilmiyor!

Goldman Sachs, konu ile alakalı bir takım açıklamalarda bulunarak yatırımcılara bir mesele hakkında uyarıda bulundu. Güvenli bir liman olarak kabul edilen yatırım varlıklarının, piyasalarda görülen dalgalanmalardan ötürü artık güvenilecek durumda olmadığını belirtti.

Goldman Sachs, konu ile alakalı olan bir takım açıklamalarda bulunarak yatırımcılara uyarılarda bulundu. Söz konusu açıklamalarında daha önceden güvenli liman olduğu belirlenen ve kabul edilen yatırım varlıklarının, finans piyasalarında görülen dalgalanmalardan ötürü bir hayli hasar aldığını ve artık yatırımcıların işine yaramayacak duruma geldiğini ifade etti.

Yatırımcılar Bir Hedge Yöntemi Arayışında

Goldman Sachs analistleri bu açıklamalarında, az olarak piyasalarda yaşanan fiyat oynaklığının bitmiş olduğu bir dönemde, yükselişe geçen faizler ve enflasyon ile beraber yatırımcılar tarafından altın, tahvil, döviz ve yen tarzında kendileri için güvenli bir şekilde yatırım yapılabilecek varlıkların da ötesinde bir takım hedge yöntemleri arayışı gerçekleştirildiğini dile getirdi.

Öte yandan Goldman söz konusu açıklamalarında, tahvillerin hisse yatırımcıları adına meydana gelebilecek olası bir zarar riskini en aza düşüren bir tedbir olsa dahi, bahsi geçen bu stratejinin, merkez bankalarının parasal genişlemeden ayrılarak faiz artırımı olayına başvurması ile beraber (özellikle de Amerikan hükümeti tarafından oldukça yüksek oranda borçlanmaya gidilirken) işe yaramayabileceğini de belirtti.

Yen hakkında ise, Japonya Merkez Bankası’nın parasal teşvikler meselesindeki istikrarına bağlı olarak daha düşük oranda güvenilebilir bir hale geldiğini ile getiren Goldam Sachs analistleri, altın hakkında ise, Ocak sonu ile Şubat başında Amerika Birleşik Devletleri hisselerine gelip aynı zamanda küresel piyasalarda da yer alan satışlar sıralamasında yatırımcılara fayda sağladığını söyledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri