Ekonomi

Google Bu Senenin En Büyük Satın Almasını Yaptı

Küçük firmaları kendi şemsiyesi altında toparlamayı bir alışkanlık durumuna getirmiş olan Google şirketi, 2018 senesinin ilk büyük satın almasına da başarılı bir şekilde imzasını attı.

Resmen Açıkladı

Google yaptığı açıklamada GIF paylaşım platformu olan Tenor’u satın aldığını açıkladı. Bu işlem Google’ın bu sene gerçekleştirdiği ilk büyük satın alma olarak kayıtlara geçti. Şirket geçtiğimiz yıl HTC’de dahil birçok markayı şemsiyesi altına almıştı.

Teknoloji devi Tenor sayesinde Google Images’in içeriğe yönelik aramalar konusunda Tenor gibi çok daha verimli çalışacağını söylüyor. Bundan sonra içeriğe bağlı arama yaparak görsellerle kendinizi çok daha açık şekilde ifade edebileceksiniz. Google Images ayrıca görsel arama sonuçlarında artık başlık ve açıklamaların de görülebileceğini söyledi. Google ayrıca Gboard adlı Android klavye uygulamasına da Tenor desteği geleceğini bildirdi.

iOS’da GIF Klavyesiydi

Tenor bundan yaklaşık üç yıl önce kuruldu ve iOS’da GIF klavyesi görevi gördü. 2017’de 300 milyon kullanıcı sayısına ulaşan platform şu anda Android ve masaüstü bilgisayarları da destekliyor. Tenor, Mac App Store’da bulunan Touch Bar uygulaması ve Facebook Messenger desteği sayesinde Giphy ve Gfycat’e zorlu bir rekabet sunuyor.

Google, Tenor’un kendi başına bir marka olarak kariyerine devam edeceğini ve Tenor’un teknolojisiyle birlikte çalışmak için sabırsızlıkla beklediklerini açıkladı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri