Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır ve Fiyatları

Özel işlemlerden geçirilen dermal yüz dolgusu çok küçük çaplı iğneler yardımı ile göz altı dokusuna verilir. Göz altı ışık dolgusu mutlaka tecrübeli ve el yatkınlığı olan bir hekim tarafından uygulanmalıdır. Dolgu malzemesi yapısı itibari ile doku altında hem nem bariyeri oluşturur hem de cilde canlılık verir. İlk yıllarda sadece kadınlar tarafından tercih edilen bu uygulama günümüzde erkekler tarafından da çok sık tercih edilmektedir. İşlem süresi yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Göz altında bulunan morlu, gri görüntü, yorgunluğa ve yaşın ilerlemesine bağlı olarak gelişen çökmelere uygulanır. Göz etrafında bulunan çizgiler ve şekil bozuklukları giderilmektedir. İşlem hakkında bilinen en önemli yanış kırışıklık tedavisinde kullanılmasıdır. Gözaltı ışık dolgusu göz çevresindeki tüm dermal problemler için uygulanmaktadır.

Burun Dolgusu Nedir?

Yüz gençleştirme ve yüz kısmında bulunan deformasyonların ameliyatsız şekilde giderilmesi son yıllarda çok popüler hale gelen uygulamalardandır. Son yıllarda çık sık tercih edilen cerrahi olmayan bir diğer müdahale ise burun dolgusu işlemidir. Online internet sitelerinde ve televizyonlarda karşınıza çok sık çıkar. Dolgu malzemesi kullanarak burun üzerinde ve burun etrafında bulunan deformasyonların giderilmesi işlemine burun dolgusu denir. Ameliyatsız burun estetiği olarak da bilinir. Burun dolgusu rinoplasti sonrası yaşanacak olan ağrılardan ve olası komplikasyonlardan sizleri korur. Ayrıca rinoplastinin iyileşme süresi yaklaşık bir yıl sürerken dolgu işlemi sonrası günlük yaşantınıza dönebilirsiniz.  Burun dolgusu doğru kişiler tarafından doğru miktarda uygulanırsa büyük avantajlar sağlar. Bu nedenle burun anatomisini ve yüz anatomisini bilen ve burun estetiği konusunda uzmanlaşmış doktorların uygulaması gerekmektedir. Burun dolgusu işlemi sonucunda doğal burun şekline kavuşabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları 2020

Göz altı ışık dolgusu işlemin uygulandığı yere, işlem süresine ve işlemi yapan hekimin fiyat politikasına göre değişiklik göstermektedir. Son yıllarda çok sık tercih edilen bir işlem olması nedeni ile sektörde çok farklı fiyat değerleri karşınıza çıkmaktadır. Özellikle yeni açılan bakım merkezlerinde çok uygun fiyatlarda hizmet verilmektedir. Ancak kullanılan dolgu malzemelerinin kalitesi düşük olabileceği için sağlığınıza karşı bir tehdit oluşabilir. Bu nedenle uygun fiyatlara bakarak merkez tercihinizi yapmanızı tavsiye etmiyoruz. İşlem yaptırmaya karar verdiğinizde merkezler ile görüşerek fiyat bilgisi alabilirsiniz. Ayrıca daha önce işlem yaptıran kişilerin görüşlerini de mutlaka almanızı tavsiye ediyoruz. İşlem öncesi hekime kullandığı dolgu malzemesini içeriğini ve kalitesini mutlaka sormanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca işlem öncesinde dolgu malzemesine karşı herhangi bir duyarlılığınızın olup olmadığı da kontrol edilmelidir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak yapısı genetik faktörlere bağlı olarak ince yapıda olabilir. Günümüzde dolgun dudak modası hakimdir. Bu nedenle insanlar dudak kontürlerinin daha belirgin olası ve daha dolgun dudaklara sahip olmak için dudak dolgusu yaptırılmaktadır. Doğru dozlarda uygulandığı sürece uzun süre kalıcı ve doğal görünümler elde edilmektedir. Dudak dolgusu yapılmadan önce uygulanması gereken bazı işlemler vardır. İlk olarak doktor tarafından fiziki muayene uygulanır. Muayene sırasında kişinin yüz hatları, burun boyutu ve yüz şekli dikkatle incelenir. Burun ve dudak arası mesafe doğallığın yakalanması için iyi ölçülmelidir. Bazı işlemler sonrasında burun ve dudak üstü mesafe kısalmakta ve doğallıktan uzak bir görüntü elde edilmektedir. Dudak dolgusu lokal anestezi uygulaması ile dolgu malzemesinin dudak altı dokusuna verilmesi ile yapılır. Dudağın en az dört bölümüne bu madde enjekte edilir. Kişinin istediği dudak boyutuna göre dolgu malzemesi kullanılır.