Ekonomi

Gram Altın Yeniden Rekorlara İmza Atmaya Başladı!

Gram altının fiyatı 167,4 TL’ye ulaşarak altın tarihindeki en büyük rekoru gerçekleştirmiş oldu.

21 Mart 2018 Çarşamba gününe olumlu bir seyir ile giriş yapan ve altının ons fiyatından almış olduğu destek ile daha çok alış yönünde işlem gören gram altın, altın tarihindeki en büyük seviye olan 167,4 TL seviyesine ulaşarak rekor tazeledi.

21 Mart 2018 Çarşamba günü saat 16:45 itibari ile dün gerçekleştirmiş olduğu kapanışa kıyasla yüzde 0,8 oranında değer kazanarak 167,2 TL’den, ons altının fiyatı ise yüzde 0,9 oranındaki yükseliş ile 1.323 dolar civarından işlem görmeye başladı.

FED Başkanı Powell’in Açıklamaları da İzlenmeli

Bir takım analistler konu ile alakalı olarak yapmış oldukları açıklamasında, bu akşam itibari ile Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Merkez Bankası (FED) Açık Piyasa komitesi (FOMC) Toplantısı’nda alınacak olan kararların hemen öncesinde altın fiyatlarında yukarı yönlü bir eğilim hareketi gösterdiğine dikkat çekti. ABD Merkez Bankası tarafından politika faizini 25 baz puan yukarı yönlü hareket ettirerek, yüzde 1,50 ile 1,75 bandı aralığında artış göstermesine kesin gözüyle bakıldığını dile getiren analistler,  verilecek olan kararın akabinde Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell tarafından düzenlenecek olan basın toplantısının da takip edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

2018’in Faiz Beklentileri Altının Seyrini Etkiliyor

Öte yandan konuya ilişkin değerlendirmelerinde ABD Merkez Bankası Başkanı Powell tarafından yapılacak olan açıklamalar ile Banka üyelerinin bu yılın tümüne yönelik faiz tahminlerinin altın fiyatlarının yönünü belirlemede etkili olacağını dile getiren analistler, teknik bakımda altının gram fiyatında 164 TL’nin destek, 167,5 TL’nin ise direnç konumunda olduğunu belirtti.

Şuan itibari ile (saat 18:15) altının gram fiyatı 166,05 TL’den işlem görüyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri