gumruk-ve-ticaret-bakanligi-bir-saadet-zincirini-daha-ortaya-cikartti
Ekonomi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bir Saadet Zincirini Daha Ortaya Çıkarttı!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan incelemeye alınan Çiftlikbank benzeri 65 şirketten birinin daha incelemesi sona erdi.

16.3 Milyon Dolar Toplamışlar

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı incelemeye aldığı Çiftlikbank benzeri yapıya sahip olan 65 şirketten bir tanesinin daha incelemesinin bitirerek hakkındaki kararı açıkladı. Bakanlık, Detay Maxinet adlı şirketin saadet zinciri olarak adlandırılan tipik bir piramit sistem olduğunu, bugüne kadar 18.000’den fazla kişiden yaklaşık olarak 16.3 milyon dolar topladığını ortaya çıkarttı. Detay Maxinet ile ilgili yürütülen incelemede sona gelinirken, Bakanlık tarafından inceleme sonuçları açıklandı.

18.352 Kişiden Para Toplamışlar

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müfettişleri tarafından sürdürülen inceleme sonucunda hazırlanan rapor Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Bakanlık, vatandaşlara yüksek kazanç vaatlerinde bulunarak para toplayan ve dolandıran 65 şirket ile ilgili incelemelerine devam ediyor. Detay Maxinet adlı şirket hakkında yapılan incelemelerde bahsi geçen oluşum tarafından 6 Ocak 2017 – 16 Şubat 2018 tarihleri arasında 18.352 kişiden üyelik adı altında toplam 16.3 milyon dolar toplanarak bu kişilere yüksek oranda kazançlar vaat ettiğini ortaya çıkarttı. Şirket, üyelere 5.6 milyon lira tutarında ödeme yaptı. Sisteme üye olabilmek için Referans Anahtar Kodu olarak tanımlanan ve daha önce üye olan kişiye ait olan numara gerekiyor. Bu sisteme dahil olan kişilere günün belli saatlerinde bilgisayarlarını açık tutmaları halinde yüksek kazanç elde edecekleri söyleniyordu.

Yıllık 5.6 Milyon Dolar Kazanç Taahhüt Etmişler

Üyeler, satın aldıkları paketin çeşidine göre bilgisayarları internete bağlı olduğu sürece binlerce dolarlık kazanç elde edeceklerini sanıyorlardı. Detay Maxinet adlı şirket gelirlerinin SEO olarak Search Engineer Optimization (arama motoru optimizasyonu) ile kazandıklarını söylüyorlardı.  Ancak şirketin SEO’dan sadece 3 milyon 296 bin dolar gelir elde ettiği tespit edildi. Bakanlık tarafından hazırlanan rapora göre sistemdeki üyelere yıllık 5.6 milyon dolar kazanç taahhüt ediliyordu.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri