Dünya

Gümrük Vergisinden Ancak O Sebeple Vazgeçilebilir!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, devamlı olarak çelik ve alüminyum ithalatı gerçekleştirdiği ülkeler tarafından tepki almasının üzerine, bugün sosyal meyde hesabı üzerinden bir takım açıklamalarda bulundu. Söz konusu bu açıklamalarında Trump, uygulanacak olan ek vergiden yalnızca NAFTA sayesinde vazgeçilebileceğini ifade etti.

Yeni ve Adil Bir NAFTA ile Vergiden Vazgeçilebilir

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz hafta içerisinde açıklamış olduğu alüminyum ve çelik ithalatı için ülkelere ek olarak gümrük vergisi uygulanacağına dair kararına söz konu ülkeler tarafından devamlı olarak tepki alınca, bugün itibari ile sosyal medya platformu aracılığı ile bir takım açıklamalarda bulundu. Twitter üzerinden gerçekleştirdiğini bu açıklamasında Başkan Donald Trump, çelik ve alüminyum ithalatında uygulanacak olan gümrük vergisinden vazgeçilmenin tek yolunun hali hazırda müzakereleri devam etmekte olan yeni ve adil bir NAFTA ile olabileceğini ifade etti.

Uygulamadaki NAFTA Amerika’ya Yaramadı

Söz konusu bu açıklamasında, Amerika ile hem Meksika, hem de Kanada arasında ciddi oranda bir dış ticaret açığının mevcut olduğunu dile getiren Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, hali hazırda tekrar müzakereler gerçekleştirilen NAFTA’nın, Amerika adına hiç iyi bir netice doğurmadığını ifade etti.

ABD Başkanı Trump, söz konusu sosyal medya hesabı üzerinden gerçekletirmiş olduğu daha eski açıklamasında, Amerika’nın ticari anlaşmalarda hep kaybeden taraf olduğunu ifade etmiş, gerçekleştirmiş olduğu bu ifadesinde ise, gerek dostlarının, gerekse düşmanlarının uzun yıllar Amerika’dan faydalandığını, çelik ve alüminyum endüstri sektörünün bitme noktasına geldiğini ve bundan böyle artık değişiklik yapma vaktinin geldiğini dile getirdi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri