Ekonomi

Güncel Dolar Kuru – 8 Mart Perşembe Döviz Piyasası Gelişmeleri!

Dolar kuru uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s tarafından dün akşam yapılan açıklama sonrasında hareketlendi. Dolar bugün kaç lira oldu? Moody’s’in açıklaması Euro’yu etkiledi mi? Döviz piyasası gelişmeleri ve bugünün kurları haberimizde…

Dolar kuru Moody’s tarafından yapılan açıklama sonrasında hafif bir yükseliş sergiledi. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Türkiye hakkında verdiği kararları dün akşam saatlerinde açıklamıştı. İşte bu açıklama sonrasında Dolar piyasası hareketlendi. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Türkiye’nin kredi notunu “Ba1” seviyesinden “Ba2” seviyesine düşürdüğünü, not görünümünse NEGATİF’ten, DURAĞAN’a çevirdiğini açıkladı.

İşte bu gece yarısı açıklaması ardından dolar gözünü yukarı çevirdi ve 3,8080 lira seviyesine tırmandı. Sonrasında ise 3 lira 8040 kuruşa geri döndü. Kapanışı ise 3,7950 liradan yaptı.

Dolar Kuru Ne Kadar Oldu?

Dünü 3,7950 liradan kapatan dolar kuru yeni güne hafif bir yükselişle başladı. Yükseliş gün açılışında yüzde 0,35 oranında oldu. Alışta 3,8064 lira olan dolar satışta 3,8072 lira üzerinden işleme alındı.

Euro Kaç Lira Oldu?

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu tarafından yapılan açıklama sonrasında Euro yeni güne yüzde 0,39’luk yükselişle başladı. Saat 08.00 itibariyle Euro’nun alış 4,7269 lira, satışı ise 4,7286 liraya yükseldi.

Sterlin Güncel Fiyat!

Aynı dakikalarda İngiliz sterlini yüzde 0,43 değer kazandı ve alışlara 5,2970 liradan başladı. Satış fiyatı ise Kapalıçarşı’da 5,2995 liradan uygulandı.

Bitcoin Kaç Dolar, Kaç TL?

Bitcoin Japonya’dan gelen açıklama sonrasında kayıplara devam etti. Şu anlarda Bitcoin 10 bin dolarlık sınırın altına düşerek, 9 bin 745 dolara geriledi. TL bazındaki fiyatsa 37 bin lira bandında seyrediyor. Ethereum ise 742 dolardan işlem görüyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri