Memur Alımı

Hacettepe Üniversitesi Çok Sayıda Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapacak!

Hacettepe Üniversitesi tarafından Devlet Personel Daire Başkanlığı vasıtasıyla yayımlanan kamu personel alımları duyurusunda 168 adeti hemşire olmak üzere toplamda 224 kişilik sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağını duyurdu.

Hacettepe Üniversitesi, toplamda 224 kişilik sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacak. Üniversite, yapacağı sözleşmeli personel alımı kapsamında adayların KPSS sınavından aldıkları puanları baz alarak değerlendirme gerçekleştirecek. Alım yapılacak adayların 216 kişilik bölümü için Özel Bütçe’den, diğer pozisyonlar için de Döner Sermaye Gelirleri2nden ödemeler gerçekleştirilecek.

Hacettepe Üniversitesi Sözleşmeli Kamu Personel Alımları Kadro Dağılımı

Hacettepe Üniversitesi;

  • 168 kişilik hemşire,
  • 2 kişilik psikolog,
  • 2 kişilik sosyal çalışmacı,
  • 6 kişilik fizyoterapist,
  • 7 kişilik diyetisyen,
  • 2 kişilik eczacı,
  • 1 kişilik biyolog,
  • 36 kişilik farklı departmanlar için sağlık teknikeri alımı gerçekleştirecek.

Sözleşmeli Sağlık Personeli Memur Alımı Şartları

Hacettepe Üniversitesi tarafından yapılacak kamu personeli alımında adayların T.C. vatandaşı olmasına, taksirli suçlar hariç olmak üzere herhangi bir suçtan hükümlü ya da soruşturma altında olmamasına, erkek adaylar için askerlik ile alakasının bulunmamasına, 1 Ocak 1983 ve sonrasında doğumlu olmasına önem veriyor.

Memur alımı aşamasında adayların 657 sayılı kanunun 53. Maddesinde yer alan hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevine devam edebilme konusunda herhangi bir vücut ve akıl sağlığında bir noksan/özür bulunmamasına, ilgili kadrolara başvuru yaparken, branşlara belirlenmiş fakülte veya yüksekokullardan mezun olmalarına önem veriliyor.

Hacettepe Üniversitesi, istihdam edeceği sözleşmeli sağlık personelleri için haftalık çalışma süresi olarak 40 saati aşmayacak şekilde, gece dahil olarak görev yapma şartını kabul etmiş olunmasını önemserken, adayların son 1 yıldır sözleşmeli personel olarak çalışmamış olmasını da önemsiyor.

Hacettepe Üniversitesi Kamu Personel Alımları Başvurusu

Adayların lisans bölümlerinden mezun olanları için 2016 KPSS’den alınan KPSS-P3 puan türüne, ön lisans bölümlerinden mezun olanlar için 2016 KPSS’den alınan KPSS-P93 puan türüne göre sıralama yapacak olan Hacettepe Üniversitesi, Eczacı kadrosu için başvuruda bulunacak adaylar için KPSS şartı aramıyor.

8 Mart 2018 tarihinde başlayan alımlar için adayların bireysel olarak 15 günlük süre zarfında nüfus cüzdanları, diploma ya da geçici mezuniyet belgeleri, KPSS sonuç belgeleri, varsa talep edilen sertifika-çalışma belgesi gibi belgeler ile birlikte şahsen C Katı İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü’ne başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Başvuru sonuçları, son başvuru tarihi itibariyle en geç 7 iş günü içerisinde hastane.hacettepe.edu.tr adresinden duyurulacağını ifade eden Hacettepe Üniversitesi’nin sözleşmeli sağlık personeli alımı hakkındaki tüm detaylara aşağıda yer alan bağlantı vasıtasıyla T.C. Devlet Personel Daire Başkanlığı’na ait resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?e4e68d1f-17f4-464a-8dc1-9865cb73a669