Memur Alımı

Hacı Bayram Veli Üniversitesi 20 Personel Alacak

Resmi Gazete’de yayınlanan çeşitli ilanlarda yer alan alım haberlerinden biri de Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’ne aittir. Buna göre üniversite bünyesinde istihdam edilmek üzere 20 farklı alanda personel alımı yapılacağı açıklandı. Alımlarda destek personeli ve programcı alımı yapılacak olup adaylar öğrenim durumlarına göre lise, ön lisans ve lisans mezunu olarak ayrılmakta ve mezun oldukları alanda destek personeli kadrolarına başvuru yapacaklardır. Buna göre adayların başvuru için sağlaması gereken şartlar şunlardır.

Başvuru Şartları ve Şekli

Üniversite bünyesinde gerçekleştirilecek olan alımlarda adayların sağlaması gereken şartlar arasında ilk olarak 657 Devlet Memuru Kanunu’nda yer alan ilgili maddelerin sağlanması, lise, ön lisans ve lisans mezunları için sırası ile 2018 KPSS sınavından P94, P93 ve P3 puan türlerine sahip olması gerekmektedir. Ayrıca adayların emekli ya da yaşlılık maaşı almamaları istenmekte olup son olarak erkek adayların askerlik ile ilgisinin bulunmaması istenmektedir.

Başvuru şartlarını sağlayan adaylar, 9 ön lisans mezunu, 3 lise mezunu ve 1 lisans mezunu destek personeli kadrosu ile 7 programcı alımı için 7 Ekim 2019 tarihinden 21 Ekim 2019 tarihine kadar başvurularını ilanda yer alan belgeler ile bizzat üniversiteye yapmaları gerekmektedir. Bu noktada online ya da posta ile yapılan başvurular geçersiz sayılacak olup adaylardan istenen belgelere ulaşmak için 5 Ekim 2019 Resmi Gazete kararlarından erişmek mümkündür.