Ekonomi

Haftanın Kazandıran Yatırım Araçları Altın Ve Döviz

Bu haftanın kazandıran yatırım araçları altın ile dolar oldu. Yatırımını altına yapanlar fiyatların haftalık seyrinden memnun olurken, Borsa İstanbul yatırımcısını üzdü.

Haftanın Kazandıran Yatırım Araçları Arasında Yer Alan Gram Altın Yüzde 0,56 Değerlendi

Haftanın kazandıran yatırım araçları yanında, kaybettirenlerde oldu. Kaybettirenler arasında Borsa İstanbul’un olduğu da görüldü. Buna göre borsada işlem görmekte olan hisselerin haftalık değişimi azalış yönlü oldu. Değerdeki gerileme yüzde 0,56 olarak hesaplandı.

Haftanın kazandıran yatırım araçları arasında 24 ayarlık külçe altın yatırımcısının en çok memnun edenlerden oldu. Gram altında haftalık kazan. Yüzde 0,56 olarak belirlendi.

Birikimleri için Avroyu tercih eden yatırımcılarda haftanın kazananları arasına girdi. Avro bu hafta yüzde 0,97 gibi yüksek bir oranda değer artırdı.

Borsa Haftanın Kaybettireni Oldu!

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi bu hafta 119 bin 245,30 puana kadar yükseldi. Endeksin en düşük puanı ise 116 bin 265,20 seviyesinde kaydedildi. Haftalık kapanış verileri incelendiğinde, Cuma günkü kapanışta endeksin bir önceki hafta kapanışına kıyasla yüzde 0,56 gerilediği dikkatlerden kaçmadı.

Gram Ve Cumhuriyet Altını Yatırımcısının Yüzünü Güldürdü

Altının kalbinin attığı Kapalıçarşı’da gram altın değerini hafta bazında yüzde 0,56 oranında artırdı. Gram altının fiyatı 162 lira 90 kuruşa kadar yükseldi. Cumhuriyet altını yatırımcısına yüzde 0,55’lik kazanç sağlarken bin 90 liraya kadar yükseldi. Çeyrek altın bir önceki hafta sonunda 265 lirayı görmüştü. Bu hafta ise 267 lira bandına çıktı.

Avro yatırımcısı her bir avro başına yüzde 0,97’lik kâra ulaştı. Kur artışı sonrasında avro 4 lira 70 kuruşa kadar çıktı. Dolarsa hafta bazında yüzde 0,90 oranında sıçrama kaydetti ve 3 lira 82 kuruştan işleme alındı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri