Ekonomi

Hangi İşleri Kurarken Hibe Alınır?

Uzun zamandır yeni iş kuracak olan kişiler, devlet desteği için harekete geçmeye devam ediyor. Özellikle yeni iş desteği sayesinde, kişilerin maddi anlamda zorlanmadan iş sahibi olması mümkündür. Bu çalışma sayesinde yeni iş kuracak kişilere fırsat tanınırken, aynı zamanda işsizlik sorunu da büyük ölçüde çözülmeye başlanmıştır. Vatandaşların özellikle iş kurarken hangi işleri kurarken hibe alınır gibi sorular akıllarında çok sık bir şekilde yankılanmaktadır. Günümüzde pek çok sektörde hibe alınması, artık mümkün bir hale getirilmiş durumdadır.

Hangi İşleri Kurarken Hibe Alınır?

Özellikle hibe alınması için genel olarak iş sektöründen çok, projenin ne olduğuna önem verilir. Bu sayede kişilerin bu alanda kredi alabilmesi daha mümkün bir hale getirilmiş durumdadır. Örneğin yeni bir işe girişecek olan kişi, sadece aklında belirli bir sektör belirleyerek bu kredi türünden yararlanamaz. Belirli projelerin tamamlanmış ve iş fikrinin yüzde yüz olarak ortaya çıkarılmış olması gerekir. Ancak bu sayede projeye yönelik kredi alma fırsatı ortaya çıkacaktır.

Hangi İşleri Kurarken Hibe Alınır? Hibe verilen iş kolları arasında günümüz itibariyle pek çok sektörü görebilmemiz mümkün olacaktır. İnşaat, imalat, toptan ve perakendecilik, ulaştırma, konaklama, depolama, yiyecek sektörü, kültür ve eğlence sektörü, spor, bilgi ve iletişim, depolama, iklimlendirme sektörleri için hibe verilmektedir. Her geçen gün hibe verilen iş kollarının artış gösterdiğini çok rahat bir şekilde söyleyebiliriz.

Hangi Sektörlere Hibe Verilmez?

Hibe verilen iş kolları yukarıda belirttiğimiz gibi olurken, bunun yanında hibe çıkmayacak olan iş kolları da vardır. Özellikle bazı sektörler hakkında uzun uzun düşünceler içinde olan kişilerin, kurum tarafından belirlenmiş olan nedenler yüzünden bu sektörlerde hibe alamayacağını belirtmek gerekir. Hibe verilmeyen işler ise 2018 itibariyle şu şekilde sıralanmaktadır: alkollü içecek hizmetleri, rentecar, otobüs firmacılık hizmetleri, aracılık hizmetini üstenen işyerleri, emlakçılık, büyükbaş ve küçükbaş alımı, muhasebecilik gibi alanlar için devlet desteği söz konusu olmayacaktır.

Hibe İmkanları

Hibe için desteklenen sektörler için onların maddi açıdan daha rahat olmasını sağlayacak bir kredi tutarı belirlenmiş durumdadır. Desteklenen sektörlere devlet tarafından 50 bin TL oranında bir kredi sağlanır. 100 bin TL oranında ise sıfır faizli olarak hibe kredi verilmektedir. Bu program sadece yeni girişimcilere özel olarak hazırlanan bir destek programıdır. Bu krediden yararlanabilmek için yapılması gereken şey, kurum tarafından şart olarak tutulan girişimcilik eğitimine katılmak ve bunu başarılı bir şekilde tamamlamaktır.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri