Ekonomi

Hepsiburada Alışveriş Kredisi | 15 Bin TL’ye Kadar Kredi 36 Ay Vade

Hepsiburada Alışveriş Kredisi

Gün geçtikçe tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamaları adına birçok ihtiyaç kredisi türü öne çıkmaktadır. Hepsiburada alışveriş kredisi de bu kredi türleri arasında yer alır. Tüketicilerin en çok merak ettikleri ve en çok başvurdukları kredilerinden biri olan alışveriş kredisi, normal kredilere göre birçok kolaylık sağlar.

Büyük teknoloji firmaları, son dönemlerde yapmış olduğu çalışmalarda telefon, bilgisayar ve tablet gibi cihazların satışında, anlaşmaları bankaları vasıtasıyla satış yapıyorlardı. Hükumet tarafında yapılan çalışmalar sonucunda bu konuya bir düzenle getirildi ve artık tüketiciler sadece 6 av vadeli olan teknokredilerden yararlanabilme imkanı buldular.

6 ay vade tüketiciler için az bir süre iken birçok tüketici 6 ay içerisinde borcunu ödeyemez hale gelerek, farklı arayışlar içerisinde girmeye başladı. İşte tam olarak bu noktada devreye giren alışveriş kredileri ve hepsiburada alışveriş kredisi, tüketicilerin bu sorunu büyük oranda çözdü.

36 ay vadeyle her türlü ürünü alabilen tüketiciler, özellikle elektronik cihazları 6 ay vadeden daha uzun bir sürede alabilme imkanı buldular. Haliyle bu durum alışveriş kredisinin daha çok ön plana çıkmasına ve 6 ay vade sorunun da aşılmasına neden oldu.

Hepsiburada Alışveriş Kredisi Nedir?

Hepsiburada alışveriş kredisi, tüketiciler için büyük bir merak uyandırdı ve birçok kişi “hepsiburada.com alışveriş kredisi nedir?” sorunun cevabını araştırmaya başladılar.

Tüketicilerin Hepsiburada üzerinden minimum 750 TL, maksimum ise 15.000 TL’ye kadar krediyle cihaz almaları durumuna, hepsiburada alışveriş kredi adı verilir. Hepsiburada alışveriş kredisi sayesinde birçok kişi çok kısa bir süre içerisinde herhangi bir anlık nakit ödemeden ürün alabilir. Bilgisayarlar, tabletler, cep telefonları ve daha birçok ürün hepsiburada üzerinden anında sipariş edilebilir.

Hepsiburada kredisi sayesinde 36 aya varan vade imkanları söz konusuyken, şube ve kredi dosyası oluşturulmadan anında kredi hazırlanabilir. Kredi kapsamında; Fibabanka, İş Bankası, Yapı Kredi, Garanti Bankası ve Akbank gibi bankaların bünyelerinden kredi ihtiyacı karşılanır. Kredi başvurusu için herhangi bir şube başvurusu gerekmez.

hepsiburada alışveriş kredisi nasıl kullanılır

Hepsiburada Alışveriş Kredisi Nasıl Kullanılır?

Alışveriş kredisini kullanmak sanılandan daha kolay diyebiliriz. Öncelikle hepsiburada üzerinden üyelik oluşturmanız ve sonrasında alışveriş yapmanız gerek. Seçtiğiniz ürünün ödeme kısmına gelindiğinde ise ödeme seçenekleri arasından, “alışveriş kredisi ile ödeme” linkine tıklayarak, gerekli ekrana gitmelisiniz.

İlgili ekranda ise banka seçenekleri yer alacaktır ve bu seçeneklerden herhangi biri tüketicinin seçimine bırakılmıştır. Seçim yapılmasının ardından kredi işlemlerinin başlatılması için banka kredi ekranına yönlendirileceksiniz. Burada temel bilgiler, nüfus bilgileri, aylık gelir ve daha birçok bilgi yer alır. Bu bilgilerin hepsini eksiksiz ve doğru girmenizin ardından, kullanacağınız kredi tutarı ve kaç aylık vade istediğinizi belirtmeniz gerekir.

Yapılan değerlendirme sürecinin ardından ise olumlu veya olumsuz dönüş yapılarak, kredi sonucu tarafınıza iletilir. Bazı durumlarda kredi sicilinizin uygun olmaması nedeniyle kredi başvurunuz onaylanmayabilir. Onaylandığında ise tutar için ödeme gerçekleştirilecek ve ürün tarafınıza kargo ile iletilecektir.

hepsiburada alışveriş kredisi

Hepsiburada Kredisi Faiz Oranı

Hepsiburada alışveriş kredisi sayesinde birçok kişi, anlık olarak ücret ödemeden, yüklü miktarda bir ürünü, sonraki ay taksitle ödemeye başlayarak alabilir. Öte yandan sunulan 36 ay vade de ödeme durumunu kolaylaştıracak olan başka bir durum. Bu gibi detayların yanı sıra faiz oranları da bu konuda büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle hepsiburada kredisi faiz oranı hakkında bilgi sahibi olup, ondan sonra söz konusu krediyi kullanmakta fayda vardır.

Son dönemlerde ihtiyaç kredilerinin yükselmesiyle birlikte hepsiburada kredisi faiz oranı da oldukça yükselişe geçmiştir. Bu nedenle faiz oranı bankadan bankaya farklılık gösterebilir ve biraz yüksek gelebilir. Faiz oranları %2,20’den başlayarak, %2,50 gibi oranlar da tüketicilerin karşısına çıkabilir. Bu nedenle tüketicilerin faiz oranlarına dikkat etmesi ve vade sayısını mümkün olduğunda düşük tutmaları önerilir.

Hepsiburada Alışveriş Kredisi Detayları

Hepsiburada kredisinde birtakım detaylar yer alır ve bu detaylar istenilen cihazların veya ürünlerin, istenilen vade sayısında alınmasına engel olabilir. Özellikle en çok tercih edilen elektronik cihazlar; bilgisayar, tablet ve cep telefonu gibi ürünlerde bu vade kısıtlamaları mevcuttur.

Hepsiburada kredisiyle cep telefonlarını en fazla 12 ay vadeyle istediğiniz tutarda alabilirsiniz. Bu vade oranı minimum ise 3 aydır. 12 ayın üstüne de herhangi bir şekilde çıkması söz konusu olmaz. Bilgisayar ve tablet gibi ürünler alacak olan kişiler ise daha az vade imkanıyla karşı karşıya kalırlar. Bunun nedeni ise yasa gereği bu tablet ve bilgisayarlarda, alışveriş kredisi kapsamında kullanılabilecek vade sayısı miktarının 6 ay olmasıdır.

Bu ürünlerin dışında alınan diğer tüm ürünlerde 36 ay vade imkanı geçerlidir.

Hepsiburada Kredisi Çıkmıyor vb. Durumlar

Hepsiburada alışveriş kredisi kullanmak isteyen birçok tüketici bulunmaktadır ancak bazı durumlarda söz konusu tüketiciler kredi imkanlarından faydalanamazlar. Bu nedenle de hepsiburada alışveriş kredisi çıkmıyor veya hepsiburada alışveriş kredisi hata gibi birçok durumla karşılaşılabilir.

Hepsiburada kredisi bazı durumlarda çıkmayabilir ve bunun nedeni ise tüketiciden kaynaklıdır. Tüketicinin sahip olduğu kredi profili ve aylık geliri, gerekli kredi şartlarını karşılayamayabilir. Bu nedenle kredi imkanından faydalanmaması söz konusu olabilir.

Ayrıca kişi daha önce kredi veya kredi kartı kullanmamışsa, bu durum nedeniyle yeterli bir kredi sicili oluşmadığından, geliri olsa dahi kredi imkanlarından yararlanamayabilir. Kredi özellikle daha önce kredi veya kredi kartı borcunu düzenli ödemiş, Yapı Kredi müşteri olan tüketicilere daha kolay çıkabilir.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri