Eğitim

Hızlandırılmış Dil Eğitiminde Öncü

Dil eğitiminde klasik eğitim programları ezbere dayalıydı. Pratiğin az olduğu ancak teorinin fazla olduğu klasik dil eğitimi günümüzde yerini Amerikan Derneği öncülüğünde hızlandırılmış programlara bırakmıştır. Kurum hızlandırılmış Bakırköy İngilizce kursu programının yanı sıra, sınav İngilizcesi, akademik İngilizce ve günlük konuşulan İngilizce kategorisinde eğitim vermektedir.

Eğitimde Maksimum Kalite

Dil öğrenmeden önce dil konusunda uzman olan kurum ve kuruluşların tercih edilmesi önemlidir. Yıllarca kursa giden ve bir türlü İngilizceyi bitiremeyenler için Amerikan Derneği dil eğitim programı etkili sonuç vermektedir. Kurumun amacı İngilizcenin mantığını kavratmak ve bu mantık üzerinden hareket ederek gramer, paragraf okuma, mail okuma ve kelime ezberleme gibi konuları bina etmektir.

Deneyimli ve başarılı eğitim kadrosu ile hizmet vermeye devam eden kurum Bakırköy İngilizce kursları özel eğitim kadrosuna sahiptir. İngilizce ile ilgili birkaç sertifikası olan eğitimciler tercih edilmektedir. Ayrıca bu eğitimcilerin tecrübeli olması ve bu konuda yeterli seviyede olması da kurumun önem verdiği konular içerisinde yer almaktadır.

Konuşarak İngilizce Öğrenme

Kurumun programında katılımcının sadece ‘İngilizce’ konuşması esas konudur. İngilizceden başka dil konuşulmadığı zaman katılımcı ilk aşamada zorlanmaktadır fakat kısa sürede motive olarak kendiliğinden İngilizce konuşmaya başlamaktadır. Bu yöntem en doğal yöntemdir ve oldukça başarılıdır. İngiltere’de dil öğrenen birisi de bu mantıkla dil öğrenmektedir. Bakırköy en iyi İngilizce kursu olan Amerikan Derneği de bu kategoride yer almaktadır.

Sınıf oluştururken öğrencinin İngilizce seviyesi dikkate alınmaktadır. İngilizce seviyeler, sıfır seviyeden ileri seviyeye kadar altı aşamaya sahiptir. A1 ve A2 seviye ilk seviyedir. Bu aşamalarda gramer, dil bilgisi ve diyalog konularına giriş yapılmaktadır. B1 ve B2 seviyelerinde ise gramer konuları ve dil bilgisi bitirilmektedir. Paragraf okuma, kitap okuma ve gazete okuma gibi konular bitirilmektedir. C1 ve C2 seviyesi ise en ileri seviyedir. Bu seviyelerde normal metin okumanın yanı sıra siyasi konularda tartışma yapılabilmektedir.