Hurda Bakırların Geri Dönüşüme Kazandırılması Hakkında

Kullanım ömrünü tamamlamış metal eşya ve yapı malzemelerinin geri dönüşümünü sağlamak üzere hurdacılara verilmesi en doğru davranıştır. Çevre kirliliğine neden olabilecek malzemelerin hurda olarak değerlendirilmesi hem maddi kazanç sağlar hem de bir sosyal sorumluluk yerine getirilmiş olur.

Hurdalara Değerinde Ücret Ödenir

Avcılarda hurdacı olarak iş yapan firma, metal hurdaları toplar. Evlerde, iş yerlerinde ve benzeri yerlerde kullanılamaz hale gelmiş metallerin toplanarak firmaya getirilmesi ya da almak üzere davet edilmesi halinde hurdalar karşılığında ücret ödenir. Hurdaların türüne, kalitesine ve ağırlığına göre ödenecek fiyat belirlenir. Demir, kurşun, pirinç, alüminyum, bakır gibi hurdaları alan avcılar hurdacı firması bu hurdaların geri dönüşümle yeniden kazanımını sağlar.

Hurda Bakır

Hurda bakır malzemeler kendi içinde bazı sınıflara ayrılır. Soyma bakır hurda, kırkambar bakır hurda, hurda antigron kırma bakır gibi çeşitlerin içinde en yüksek fiyatla alınan bakır hurda türü soyma bakır hurdalardır. Firma ile iletişim kurularak en güncel hurda fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak mümkündür.

You may also like