ibb-baskanindan-son-dakika-kanal-istanbul-aciklamasi
Ekonomi

İBB Başkanı’ndan Son Dakika Kanal İstanbul Açıklaması!

İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Kanal İstanbul projesi ile ilgili son dakika açıklamaları yaptı.

Mevlüt Uysal Boğaz’daki Gemi Kazasını Değerlendirdi

İBB Başkanı Mevlüt Uysal, 7 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Boğazı’nda yaşanan yalı kazasından sonra yeniden gündeme gelen Kanal İstanbul projesi ile ilgili son dakika açıklamaları yaptı. Mevlüt Uysal, Boğaz’da yaşanan gemi kazaları ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak geminin yalıya çarpmış olmasının Kanal İstanbul’un gerekliğinin ne kadar acil olduğunu gösterdiğini, Kanal inşaatının 2018 yılı içinde başlayacağını düşündüğünü söyledi.

İstanbul’daki Başkonsoloslar Emirgan Parkı’nda Ağırlandı

7 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Boğazı’nda yabancı bandıralı bir geminin tarihi Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı’na çarpması ile yaşanan gemi kazası Kanal İstanbul Projesi’nin yeniden gündeme gelmesine neden oldu. Kazadan sonra yetkililer tarafından İstanbul Boğazı’ndaki gemi trafiğinin tehlikesine dikkat çekilmişti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul’daki diğer ülke başkonsoloslarını Emirgan Parkı’nda ağırladı. Uysal toplantıda Kanal İstanbul ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Kanal İstanbul Gemi Sahiplerini de Rahatlatacak

İstanbul Boğazı’ndaki gemi kazaları hakkında konuşan Mevlüt Uysal, İstanbul Boğazı ve Çanakkale Boğazı’nın kurallarını belirleyen Montrö Anlaşması’nın çok uluslu bir anlaşma olduğunu, ancak anlaşmanın şartlarının imzalandığı dönemdeki gemilerin ticari büyüklüklerine göre belirlendiğini, şu anda bunu değiştirme gibi bir durumun olmadığını, gemilerin istedikleri takdirde direkt olarak geçiş yapabildiğini, ticari olarak ele alındığında işleyişi rasyonel olan bir kanalın hem İstanbul, hem tüccarlar, hem de gemi sahipleri açısından rahatlık sağlayacağını düşündüklerini belirtti.

İstanbul 3. Havalimanı’nı Önce Başkonsoloslar Gezecek

Kanal İstanbul’un çok büyük bir proje olduğuna da değinen İBB Başkanı Mevlüt Uysal, amacının sadece bir kanal açmak ve gelir sağlamak olmadığını, İstanbul’un kurtarılması için zorunlu bir ihtiyaç olduğunu, Kanal İstanbul’un yapımına 2018 yılı içinde bir şekilde başlanacağını, temel atma ve protokol imzalanma aşamasına gelindiğini, İtalya ve Romanya’dan gelen teklif üzerine İstanbul 3. Havalimanı açılmadan önce ilk olarak başkonsoloslar tarafından gezilip görüleceğini de ifade etti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri