Ekonomi

İGA İçerisinde Üst Düzey Bir Atama Yapıldı

İGA Havalimanı İşletmesi Anonim Şirketinde 3 tane yeni genel müdür yardımcısı resmi bir şekilde göreve başladı.

İstanbul Yeni Havalimanı’nın 25 yıllığına işletmesini üstlenen İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş.’de üç yeni genel müdür yardımcısı göreve başladı. İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı görevine Melih Mengü, Ticari İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevine N. Mert Başar ve İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığına ise Nihat Çukurkaya atandı.

Yönetim Kadrosu Güçlenmekte

Dünyanın buluşma noktası olmaya hazırlanan İstanbul Yeni Havalimanı’nda açılışa aylar kala yönetim kadrosu da güçleniyor. İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş’ye alanında uzman üç yeni genel müdür yardımcısı atandı. İGA Havalimanı İşletmesi İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Melih Mengü, Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı N. Mert Başar ve İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Nihat Çukurkaya oldu. Üç genel müdür yardımcısı Nisan ayı itibari ile görevlerine başladı.

Melih Mengü

İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Yönetimi Bölümü’nden 1988 yılında mezun olan Melih Mengü, Finans Yönetimi yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi’nde tamamladı. Finansal analist olarak iş hayatına giren Mengü, UniCredit, HVB Triac, Azerbeycan Pasha Bank ve Yapı Kredi gibi dünyada ve Türkiye’de öncü finans ve leasing şirketlerinde üst düzey yöneticilik yaptı. İGA Havalimanları İşletmesi’nde İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Mengü, satın alma başta olmak üzere İstanbul Yeni Havalimanı destek bölgesi ve İGA iştiraklerinin yönetiminden sorumlu olacak.

N. Mert Başar

İGA Havalimanları İşletmesi Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı görevine gelen N. Mert Başar, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu ve sonrasında IESE Business School Barcelona’da İleri İşletme Programı’nı tamamladı. Globalde Hewlett Packard ve Compaq gibi çok uluslu şirketlerde ve Türkiye’de Türk Telekom ile Turkcell’de Genel Müdür Yardımcılığı da dahil olmak üzere üst düzey yönetici olarak görev aldı. 2014 yılında Global Telecoms Business Magazine tarafından “50 CMO’s to Watch” listesinde gösterilen Başar, 2013, 2014 ve 2016 yıllarında Capital Dergisi’nin “Yılın En Başarılı Pazarlama Yöneticileri” listesinde yer aldı. Başar, İstanbul Yeni Havalimanı’nın dünyada yeni bir hub olabilmesini sağlayacak tüm pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Nihat Çukurkaya

Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1996 yılında mezun olan Nihat Çukurkaya, İşletme yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tamamladı. Çalışma hayatına insan kaynakları uzmanı olarak başlayan Çukurkaya, 1996 ile 2013 tarihleri arasında Intersun FZE Dubai, Totalgaz A.Ş., İxir, TNT Lojistik ve Ceva Lojistik’in farklı ülkelerdeki birimlerinde insan kaynakları üst düzey yöneticiliği yaptı. Son olarak Dubai’de özel bir firmanın İnsan Kaynakları Uluslararası Kıdemli Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Çukurkaya, İGA Havalimanları İşletmesi İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Çukurkaya, tüm insan kaynakları sistemlerinin kurulması ve yönetilmesinden sorumlu olacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri