Ekonomi

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019

2018 yılında ihtiyaç kredisine başvuru oranı oldukça düşerken, artan faiz oranları bu durumun ilk sebebi olarak değerlendirilebilir. 2019 yılına girilmesiyle birlikte enflasyonda yaşanan düşüş, hükümet cephesinden ekonominin iyiye gittiği yönünde bildirimler ve artan ticaret hacmi gibi birçok nedenle kredi faiz oranlarının düşmesi yüksek bir ihtimal. Özellikle ihtiyaç kredisi faiz oranları 2019 yılında kayda değer bir düşüş sağlayacak denilebilir. Peki, bankaların şuan için ihtiyaç kredisi faiz oranları neler ve en uygun ihtiyaç kredisi nasıl çekilir?

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2019

En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar 2019 yılı itibariyle ING Bank, QNB Finansbank ve Vakıfbank olarak tüketicilerin karşısına çıkıyor. Tüm bankalar arasında en uygun faiz oranlarını sunan bu bankalar, aynı zamanda tüketicilere ertelemeli ödeme gibi imkanlar da sağlıyor. Söz konusu bankalardan kredi çekebilmek adına birtakım şartların karşılanması gerekiyor. Aksi halde daha yüksek faizli ihtiyaç kredileri tüketicilerin karşısına çıkıyor.

ING Bank 1,99 Faiz Oranlı İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi faiz oranları 2019 yılında sert bir düşüş yaşamasa da bankalar yapmış olduğu kampanyalar ile faiz oranlarını aşağı çekmekte kararlı. Bu konuda en belirgin adım ING Bank’tan gelirken, %1,99’luk faiz oranı belirlemesi, tüketicileri bir hayli sevindirmiş durumda. ING Bank’tan söz konusu kredinin alınabilmesi için birtakım şartlar gerekiyor. ING Bank ihtiyaç kredisi şartları ise şu şekilde tüketicilerin karşısına çıkıyor:
• Kredinin mobil bankacılık ya da internet bankacılığı ile çekilmesi,
• Kredinin 5.000 TL ve üzeri olması,
• Kredi notunun 1.400 üzeri olması,
• Başka bir bankada herhangi bir kredinin olmaması,
gibi şartlara uyulması durumunda en uygun faiz oranıyla kredi kullanılabilir. ING Bank’tan 1,99’luk faiz oranıyla 10.000 TL tutarında 12 ay vadeli kullanılan bir kredinin, geri ödeme tutarı 11.619 TL olarak tüketicilerin karşısına çıkar.

QNB Finansbank 2,15 Faiz Oranlı İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi faiz oranları konusunda tüketiciye karşı olumlu yönde çaba sarf eden bir diğer banka ise QNB Finansbank. %2,15’lik faiz oranı sunan bu banka, devlet destekli bankların bile faiz oranlarının altında bir ihtiyaç kredisiyle tüketicilerin karşısına çıkıyor. Öte yandan herhangi bir kredi sicili ve düzenli gelir dışında herhangi bir şart sunmayan QNB Finansbank, 36 aya varan vade imkanı da sağlayabiliyor. QNB Finansbank’tan, 12 ay vade ile 10.000 TL tutarında %2,15 faiz oranına sahip olan bir ihtiyaç kredisi, 12 ay sonunda 11.789 TL olarak geri ödenebiliyor.

Vakıfbank 2,35 Faiz Oranları İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi faiz oranları 2019 yılı itibariyle 2017 ve 2018 yıllarına göre yüksek olsa da devlet destekli bankalardan biri olan Vakıfbank, bu konuda tüketicilere yardımcı olmaya çalışıyor. En uygun ihtiyaç kredisi veren 3 bankadan biri olan Vakıfbank, 2,35’lik bir faiz oranı sunuyor. Kredi notunuzun 1500 ve üzeri olması gerekirken, başka bir bankada kredinizin olmaması ve kredi sicilinizin temiz olması, Vakıfbank’ın temel şartları olarak biliniyor. Vakıfbank’tan %2,35’lik 10.000 TL tutarında 12 ay vadeli bir ihtiyaç kredisi, 11.926 TL olarak geri ödenebiliyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri