Ekonomi

İki Ülkenin Bankaları Arasında İş Ortaklığına İmza Atıldı!

Türkiye İş Bankası ile Çin Kalkınma Bankası arasında, iş ortaklığı çerçeve anlaşması gerçekleştirildi.

Konu ile alakalı olarak Türkiye İş Bankası tarafından yapılan açıklamayla göre, her iki ülkenin söz konusu bu dev bankaları arasında gerçekleştirilen anlaşma, Çin bağlantısı bulunan projelerin finansman desteği de içine olmak üzere pek çok proje için karşılıklı olarak gerçekleştirilecek olan iş ortaklığını öngörüyor.

Çin ve Türkiye Arasındaki Ticari İlişkiler Arttı

Bahsi geçen bu açıklamada bir takım görüşlerinden bahseden İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, söz konusu bu iki ülke arasındaki gerek ticari, gerekse ekonomik ilişkilerin son dönemlerde bir hayli fazlalaştığına dikkat çekti.

İmzalanan bu anlaşmanın Türkiye ve Çin arasındaki iş büyüklüğünün daha da büyümesi adına belirlenen ortak hedefe ulaşma yolunda oldukça mühim bir adım olduğunu dile getiren Adnan Bali, dışarıda gerçekleştirmiş olduğu yatırımlarını bir hayli çabuk bir şekilde artıran ve küresel açıdan en büyük yatırımcı niteliğine sahip olan Çin’in Kuşak ve Yol Stratejisi’nin de büyük oranda desteği ile söz konusu bu konumunu daha da iyi bir noktaya taşıyacağı düşüncesinde olduklarını aktardı.

Türkiye’nin Uzun Vadeli Yatırımlar Kazanmasında Bu Anlaşma Önemli

Bali açıklamalarında, Türkiye’ye uzun vadeli olan yatırımların kazandırılması ve ticaretin de daha fazla gerçekleştirilmesi bakımından Çin merkezli şirketler ile gerçekleştirilecek olan işbirliğinin oldukça kritik bir önem haline gelmeye başladığını yönünde inanca sahip olduklarını da belirtti. Çin Kalkınma Bankası işe gerçekleştirilen bu iş ortaklığı sayesinde pek çok Çin bağlantısı bulunan projeler adına müşterilere sağlanan desteğin daha da fazlalaşacağını da açıklamalarına ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri