ikmibden-ciner-grubuna-3-ayri-kategoride-odul
Ekonomi

İKMİB’den Ciner Grubu’na 3 Ayrı Kategoride Ödül!

Ciner Grubu kimyevi madde ihracatı ile 3 ayrı kategoride ödüle layık görüldü.

İKMİB İhracatçı Firmalara Ödül  Verdi

Ciner Grubu, 2017 yılında yaptığı kimyevi madde ihracatı ile İstanbul Kimyevi Maddeler ve mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından 3 farklı kategoride ödül verilmeye layık görüldü. Kısa adı İKMİB olan İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Ciner İç ve Dış Ticaret adlı firmaya iki ayrı kategoride ikincilik, bir kategoride de üçüncülük ödülü verdi. Ciner İç ve Dış Ticaret’in ödül aldığı üç kategorinin de birincisi Eti Maden İşletmeleri oldu.

En Çok İhracatını Artıranlar Ödülü’nü de Aldı

Kimyanın çeşitli alanlarında faaliyet gösteren 10 binden çok ihracatçıyı firmanın temsilcisi olan İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, geçtiğimiz yıl 16 milyar dolar tutarında ihracat gerçekleştiren sektör oyuncularına ödüllerini dağıttı. Ciner İç ve Dış Ticaret, 24 değişik kategoride 120 adet ödülün dağıtıldığı törende üç dalda ödül aldı. Ciner Grubu, Hedef Ülkelere İhracat adlı kategoride üçüncülük ödülü, En Çok İhracatını Artıranlar kategorisinde ve Anorganik Kimyasallar İhracatı kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü.

2017 Yılında 280 Milyon Dolar Gelir Elde Ettik

Ciner Grubu Lojistik Direktörü Kayhan Dinçbaş, ödülü firma adına teslim aldı. ödül töreninde bir de konuşma yapan Kayhan Dinçbaş, 2017 yılının genelinde 1 milyon 400 bin tonluk ihracat yaptıklarını, bu ihracattan elde ettikleri gelirlerin 280 milyon dolar olduğunu, 2018 yılı ile ilgili Ciner İç ve Dış Ticaret olarak ihracat rakamı hedeflerinin 3 milyon 800 bin tonluk ihracat ve 760 milyon dolarlık ciro olduğunu, 2017 yılında Ciner Grubu tarafından yapılan ihracattaki başarısının üretimini kendisinin yaptığı soda bikarbonat ve soda külünden kaynaklı olduğunu, geçen yılki ihracatlarının önemli bir bölümünün Eti Soda tarafından yapıldığını, Kazan Soda adlı firmanın da yeni açılmış olmasına rağmen Ciner’in ihracatına katkısının büyük olduğunu söyledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri