imf-baskani-kuresel-ekonomide-riskler-giderek-artiyor
Dünya

IMF Başkanı: Küresel Ekonomide Riskler Giderek Artıyor!

IMF Başkanı Christine Lagarde, ticaret ile ilgili tartışmaların, uygulanan para politikalarındaki normalleşmenin ve teknolojik anlamdaki değişimlerin küresel ekonomideki riskleri artırdığını söyledi.

Christine Lagarde Açıklama Yaptı

Kısa adı IMF olan Uluslararası Para Fonu Başkanı Christine Lagarde bir açıklama yaparak, ticaret konusunda yaşanan tartışmaların, ülkeler tarafından uygulanan para politikalarının ve teknoloji alanındaki değişimlerin küresel ekonomide görülen risklerin arttığını ve ekonomilerde değişimlere yol açtığını söyledi.

Küresel Ekonomiler Büyümeye Devam Ediyor

IMF Başkanı Christine Lagarde küresel ekonomilerin hızlı bir şekilde büyümeye devam ettiğini, fakat ticaretle ilgili tartışmaların, para politikalarındaki normalleşmenin ve teknolojideki değişimlerin küresel mali risklerin artmasına yol açtığını, dünya genelindeki ekonomilerde risklerin arttığı değişimlerin yaşandığını, ülkelerin bu gibi ekonomik değişimlere hazırlıklı olması gerektiğini söyledi.

Büyüme Yüzde 3.9 Olacak

Uluslararası Para Fonu Başkanı Christine Lagarde, IMF’nin Cakarta’da düzenlenen konferansta bir konuşma yaptı. Lagarde, IMF tarafından 2018 – 2019 yıllarında küresel ekonomide beklenen büyümenin yüzde 3.9 oranına ulaşmasının beklendiğini, küresel ekonomilerdeki risklerin giderek arttığını, bu artışın nedeninin de ticarete dair tartışmalar, ülkelerin para politikalarındaki normalleşme, teknoloji değişimleri olduğunu de belirtti.

Gelişmiş Ülkelerin Faiz Oranları Giderek Artıyor

IMF Başkanı Christine Lagarde, Amerika ve Avrupa ülkeleri gibi gelişmiş ülkelerde faiz oranlarının gittikçe artıyor olmasına da dikkat çekti. Christine Lagarde, politik alandaki belirleyicilerin ve kural yapıcıların finansal istikrarın ve sermaye akışının oynak olmasının etki ettiğini, politika yapıcıların buna dikkat ederek temkinli olması gerektiğini, bu durumun dünya genelindeki ülkelerin birbirine bulaşacağını, bu şekilde bir etki yaratacağını, risklerin artacağı bu sürecin yaklaştığının farkında olduklarını, ancak belirsizliğin devam ettiğini, yaklaşan bu sürecin diğer ülkeleri, dünya genelindeki şirketleri ve işbirliklerini nasıl etkileyeceği ile ilgili belirsizliğin devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri