Dünya

İngiltere Ek Gümrük Vergisi İçin Muafiyet İsteyecek!

İngiltere Ticaret Bakanı Liam Fox, Amerika Birleşik Devletleri’nin alüminyum ve çelik ithalatı için uygulayamaya sokacağı ek gümrük vergisinden muaf tutulmayı isteyeceğini dile getirdi.

İngiltereli yayın organı BBC tarafından  konu ile alakalı olarak yapılan haberlere göre, İngiltere Ticaret Bakanı Liam Fox tarafından gelecek hafta içerisinde Amerika Birleşik Devletleri’ne resmi bir ziyaret gerçekleştirilerek Amerika tarafından alüminyum ve çelik ithalatı adına uygulamaya sokulacağı duyurulan ek gümrük tarifesinden İngiltere olarak muaf tutulmayı talep edeceği ifade edildi.

Çözüm İçin Farklı Yollar Var

Söz konusu İngiliz yayın kuruluşu BBC, Ticaret Bakanı Fox’un, Birleşik Krallıklar adına içerisinde bulunulan şartlar göz önünde bulundurularak nasıl en yüksek seviyede muaf tutulmasının sağlanabileceği konusunda çalışmalar yapacaklarını, Amerika Birleşik Devletleri tarafından çelik üretimi adına duyulan kaygıları İngiltere olarak anladıklarını ancak kendilerinin bu meselenin çok yönlü olarak masaya yatırılmasının alternatif yolları olduğu düşüncesinde olduklarını belirttiğini ifade etti.

ABD Kendi Ayağına Kurşun Sıkıyor

Alüminyum ve çelik üretiminin en önemli sektör temsilcilerinden biri olan UK Steel Direktörü Gareth Stace, konu ile alakalı bir takım açıklamalarda bulunarak, İngiltere’deki çelik üreticileri için yüzde 25 oranında ek gümrük vergisi uygulanmasının,  söz konusu çelik üreticileri adına ağır bir darbe olacağını dile getirdi. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın yönetimi tarafından, kendi ülkelerinin iç pazarı adına tam anlamıyla neyi ne kadar doğru bir şekilde hesapladıklarını düşünmediğini de belirten Stace, dolayısıyla bu hamlenin Amerika’daki çelik üretimi için imalat maliyetlerini yüzde 25 oranında artması anlamına gelmediğini, bu sebeple de ABD yönetiminin kendi ayağına sıkmış olacağını açıklamalarına ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri