Gündem

İngiltere Vizesi ve Ankara Anlaşması İçin Ne Yapmalı?

İngiltere, dünyada gezilip görülmesi gereken en önemli ülkelerden bir tanesidir. Kültürünü ve dilini tüm dünyaya yaymış olan İngiltere ülkesini ülkemizden de görmek isteyen birçok kişi var. İnsanlar genel olarak İngiltere’ye dil eğitimi için gidiyorlar. Zira İngilizce öğrenmek isteyenler en iyi İngilizcenin kendi ülkesinde öğrenileceğini biliyorlar. Bunun dışında iş için giden de birçok kimse var.

İngiltere ile ülkemiz arasında imzalanan Ankara Anlaşması Türklere İngiltere’de iş kurma ve yerleşme olanağı verir. Anlaşma ilk olarak 1963 yılında uygulanmaya başlanmıştır. Bu vize ile İngiltere’ye yerleşmek mümkündür.

Ankara Anlaşması ve İngiltere

Schengen vizesi Birleşik Krallıkta geçerli olmadığından farklı bir vize sistemi mevcut. Bunun için Ankara Anlaşmasıyla gidilmesi gerekiyor. Bu süreçte de birçok belgenin İngiltere konsolosluğuna götürülmesi gerekiyor. Bu süreçler oldukça zor ve karmaşık süreçler olarak biliniyor. Bu nedenle de ülkemizde Ankara Anlaşması süreçlerini yöneten bazı danışman firmalar mevcut. Cüzi bir ücret karşılığında bu firmalar aracılığıyla İngiltere’ye gitmek mümkün oluyor.

Siyah renkli pasaportlar hariç bu başvurularda herkesin en az 6 aylık pasaporta sahip olması gerekiyor. Daha sonra İngiltere vizesi için başvuru yapılabilir. Bu süreç oldukça zorlu geçtiğinden bir vize danışmanı firmadan hizmet almak en mantıklısı olarak görünmektedir. Ülkemizde de bu konuda en yetkili firmalardan olan CSS Legal’ı buradan Csslegal.com ziyaret edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı