Dünya

İngiltere’de İşsiz Sayısı 46 Bin Arttı!

İngiltere’nin işsizlik oranı verileri yayımlandı. Verilere göre o ülkedeki işsizlik oranı, 2017 yılının 4. çeyrek döneminde yüzde 4,4’e çıktı.

İngiliz Ulusal İstatistik Ofisi’nin (ONS) yaptığı açıklamaya göre, İngiltere’de işsizlik oranı 2017 yılının ekim, kasım ve aralık dönemlerinde bir önceki döneme göre kıyaslama yapıldığı zaman yükseldiği gözlemlendi. Yüzde 4,3 oranındaki işsizlik oranı yüzde 4,4 seviyesine çıktı.

İngiltere’deki İşsiz Sayısı 46 Bin Arttı

İngiliz Ulusal İstatistik Ofisi’nin açıklamalarına göre, 2016 yılının aynı döneminde işsizlik oranı yüzde 4,8 seviyesinde bulunuyordu. Ancak 2017 yılının ekim, kasım ve aralık dönemlerindeki İngiltere’deki toplam işsiz sayısı bir önceki dönem ile kıyaslandığı zaman yani temmuz, ağustos ve eylül dönemleri ile kıyaslandığı zaman 46 bin kişilik artış meydana geldi. Bu artış ile de toplam işsiz sayısı 1,47 milyona yükseldi.

123 bin Kişi Daha Azdı

Bunların yanı sıra, açıklanan bilgilere göre, İngiltere’deki toplam işsiz sayısının bir önceki yılın aynı dönemi ile kıyaslandığı zaman 2016 yılında 123 bin kişi daha az olduğu belirtildi.

Gelirler Yükseldi

Ülkedeki haftalık bonus hariç olmak üzere gelirler incelendiği zaman artış olduğu gözlemlendi. Bu artış ise yüzde 2,5 oranında oldu.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri