Dünya

ING’nin Faiz Artışı Beklentisi 4 Kez Olacağı Yönünde!

ING Bank Uluslararası Başekonomisti James Knightley katılmış olduğu programda bir takım açıklamalarda bulunarak, FED tarafından 2018 yılı içerisinde 4 kez faiz artışı yapılacağı yönünde beklentilerin mevcut olduğunu ifade etti.

ING Bank Uluslararası Başekonomisti James Knightley katılmış olduğu bir TV programında konu ile alakalı bir takım açıklamalarda bulundu. Söz konusu bu açıklamalarında Knightley,  ABD Merkez Bankası (FED) tarafından 2018 yılı içerisinde 4 defa faiz artışına gidileceği yönünde beklentileri olduğunu ifade etti.

Amerikalı Şirketler Daha Az Rekabetçi Olacaklar

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’a ait korumacı politikaların ticari anlamda belirsizlik ve manilere sebep olduğunu belirten Knightley, gümrük vergisi uygulanması planlanan ithal alüminyum ve çeliğin yan sanayilerde kullanıldığını, Amerikalı şirketlerin oldukça pahalı olan maliyetler sebebiyle daha az rekabet edeceklerini dile getirdi.

Açıklamalarında ticaret savaşlarına da değinen Başekonomiist Knightley, bu konunun beklenip görülmesi gerektiğini ve Asya ve Avrupa’dan bu konu ile alakalı gelecek tepkilere de bakmak gerektiğini belirtti. Mesele bu noktada Çin’in ABD tahvillerinin en önemli alıcısı olduğunu, Çin’in tahvil alımlarını düşürmesi halinde bu durumun borçlanma maliyetlerini etkileyeceğini ve küresel piyasalarda durumun gitgide zor bir hal alacağını anlattı.

ING Olarak 4 Faiz Artışı Bekleniyor

ING olarak ABD Merkez Bankası’nın (FED) 2018 yılı süresince 4 defa faiz artırımına gideceği beklentisine sahip olduklarını da dile getiren ING Bank Uluslararası Başekonomisti James Knightley, ,  Mart ayı içerisinde düzenlenecek olan FED toplantısında bir faiz artışı beklediklerini ve noktasal grafik beklentilerinde de 4 faiz artırımını açıklayacakları öngördüklerini belirtti. Ayrıca ekonomideki görünen mvcut halin de 4 faiz artırımı gerçekleştirileceği tahminlerini meşrulaştırdığını açıklamalarına ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri