insaat-firmalari-senetli-konut-satisi-donemini-baslatti
Ekonomi

İnşaat Firmaları Senetli Konut Satışı Dönemini Başlattı!

Bankaların konut kredisi faiz oranlarının yüksek olması inşaat firmalarını peşin fiyatına 60 ay senetli konut satışı yapmaya yönlendirdi.

İnşaat Firmaları Senetle Konut Satışı Yapmaya Başladı

Konut kredilerindeki faiz oranları geride kalan 8.5 yılın rekor seviyesine ulaştı. Bu durum konut satışlarını olumsuz etkileyerek düşmesine neden odlunca inşaat firmaları da farklı çözüm arayışlarına girdiler. İnşaat firmaları ürettikleri konutları 60 aya kadar varan vadelerle senet yaparak satıyorlar. Bu sayede gayrimenkul sektörünün ve konut satışlarının canlı tutulması amaçlanıyor.

BTSO ve TÜYAP Ortalığındaki Gayrimenkul Fuarları Düzenlendi

Bankaların sağladığı konut kredisi aylık faiz oranlarının yüzde 1.23 oranına ulaşarak son 8ç5 yılın en yüksek rakamını görmüş olması konut satın almayı isteyen vatandaşlar için konut maliyetlerinin yükselmesi sebebiyle gayrimenkul sektörünün temsilcisi bazı inşaat firmaları faizsiz olarak 60 aya varan vadelerle konut satışı yapmaya başladı. Kısa adı BTSO olan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile TÜYAP liderliğinde 11 Nisan 2018 tarihinde başlayan ve hafta sonunda biten Bursa Rising City Gayrimenkul Fuarı ve Bursa İnşaat ve Dekorasyon Fuarı gerçekleşti. Fuar’a 195 farklı firma katıldı.

Firmalar Senetli Konut Satışı Kampanyalarını Tanıttı

TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve gayrimenkul ve inşaat firmalarının bir araya geldiği Fuar’da inşaat firmaları tarafından yapılan 60 ay vadeli konut satış kampanyaları dikkatleri çekti. Bu kampanyalar arasında firmaların senetle faizsiz konut satışı kampanyaları da bulunuyor. Pek çok inşaat firması konut kredisi faizlerinin yüzde 1.20 oranının üzerine çıkmasından ve bu oranların vatandaşların alım gücüne olumsuz etki etmesinden dolayı peşin fiyatına senetli konut satışlarını tanıttı.

İnşaat Sektörü Çözüm Arayışına Girdi

Fuarda konuşan Bursa Emlak Müşavirleri Esnaf Odası Başkanı Erdal Çelebi üretim yapan firmaların aynı zamanda kendilerine pazar alanları da bulmak durumunda olduğunu, konut kredisi faizlerinin yükselmesinden dolayı sektörün sıkıntıya girdiğini, bu durulma başa çıkmak adına firmalar tarafından çözümler üretildiğini, vatandaşların az maliyetle konut sahibi olabilmesi ve konut satışlarının artırılması için senetle konut satışına başladıklarını söyledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri