,
iranli-turistler-marmariste-tekne-sezonunu-erken-acti
Ekonomi

İranlı Turistler Marmaris’te Tekne Sezonunu Erken Açtı!

Marmaris’te turistleri taşıyan tekneler bu yıl günübirlik tur sezonunu açtı.

Marmaris’te Günübirlik Tekne Turları Başladı

Türkiye’nin turizm merkezlerinden olan Marmaris’e gelen turistler civar koyları gezdirilmek üzere bilindiği üzere günübirlik turlar düzenlenerek teknelerle taşınıyor. Tekneler turist taşımaya başlayarak sezonu açtı. Marmaris’teki tekne sahipleri bu yaz tatil sezonundan umutlu olduklarını, söylediler. Teknelerin günübirlik tur sezonunu açması İranlı turistlerin Nevruz tatilinden dolayı Türkiye’yi tercih etmeleri sebebiyle gerçekleşti. Marmaris’e gelen İranlı turistleri günübirlik olarak gezdiren tur teknesi sahipleri durumla ilgili memnuniyetlerini belirttiler.

Turistler İzmir Marşı ile Limana Getiriliyor

İranlı turistlerin ülkedeki Nevruz tatili nedeniyle Türkiye’ye gelmesi ile Marmaris’te turizm sezonu da erken başlamış oldu. Marmaris’teki tekne sahipleri sabah saat 10:00 civarında ilçedeki limandan demir alan tekneler akşamüzeri saat 17.00’a kadar turistleri civar koylarda gezdirip limana geri getiriyor. Tekne sahiplerinin gün boyu gezdirdikleri turistleri limana geri getirdiklerinde genellikle İzmir Marşı’nı çalmalarının da Marmaris’te bir ritüel haline geldiği biliniyor.

Tur Teknesi Sahipleri Memnun Olduklarını Söyledi

Tekne sahipleri turizm sezonun İranlı turistlerin gelmiş olması nedeniyle erken açılmasından duydukları mutluluğu dile getiriyorlar ve 2018 yaz sezonundan günübirlik tekne turları olarak geçmiş dönemlere göre çok daha fazla umutlu olduklarını dile getiriyorlar. Her yıl günübirlik turlar itibariyle büyük bir potansiyele sahip olan Muğla’nın Marmaris ilçesi Türkiye’nin dünya genelinde tanınan turizm merkezleri arasında yer alıyor. Her yaz binlerce yerli ve yabancı turistin ağırlandığı Marmaris hem bulunduğu bölgeye, hem de Türkiye ekonomisine değer kaymaya devam ediyor.