Ekonomi

İş Kolaylığında Hedef 30’uncu Sıra!

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ katılmış olduğu bir programda konuya ilişkin açıklamalarda bulunarak, Türkiye’nin iş yapma kolaylığı sıralamasında 60’ıncı sırada yer aldığını, hedeflenenin ise 30’uncu sıraya kadar yükselmek olduğunu belirtti.

Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu’nun (YOİKK) 2017-2018 çalışmaları dahilinde inşaat ve tapu meselelerinde gerçekleştirişmiş olan uygulama ve reformlar, TOBB öncülüğünde Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ iştiraki ile düzenlenen “Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Reformları Çalıştayı” toplantısında masaya yatırıldı.

Söz konusu çalıştayın amacının, Türkiye’de iş gerçekleştirme kolaylığını daha iyi bir hale getirirken, ister büyükşehir olsun, isterse diğer belediyeler olsun tümünün bu sürece sağlamış oldukları katkı ile ilgili olduğunu dile getiren başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, belediyeler tarafından sağlanılacak olan söz konusu katkı bakımında ihtiyaç duyulan mevzuat düzenlemelerinin yerine getirildiğini ifade etti.

Asansör Mekanizması Hayata Geçirildi

Ülkedeki mevcut yatırım ortamının daha iyi bir hale getirilmesi ya da iş gerçekleştirmenin daha kolay bir hale getirilmesi adına Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu’nun oluşturulduğunu dile getiren Recep Akdağ, bu açıdan Türkiye’nin dünya Bankası tarafından hazırlanmış olan endekste 60’ıncı sırada yer aldığını belirtti. 2017 yılında toplantıların gerçekleştirilmeye başlandığında ilk olarak kendilerinin çalışma stilinde bir reform gerçekleştirme ihtiyacı duyduklarını dile getiren Akdağ, “Asansör Mekanizması” adını verdikleri bir sistemi hayata geçirdiklerini anlattı. Teknisyenler tarafından gerçekleştirilen çalışmaların 1-2 aşamada değil de, 10-20 aşama halinde bir araya gelinip değerlendirildiğini, karşılıklı alışveriş halinde ço daha iyi bir yol kat edebileceklerini de açıklamalarına ekledi.

Tüm konuda iki temel maksat olduğunu dile getiren Akdağ, ilkinin Türkiye’de yatırımcıların işine kolaylık sağlayıp yatırıma teşvik etmek olduğunu, ikincisinin ise yabancı yatırımcı çekmek olduğunu belirtti. Bunun ile beraber bir hedef koyduklarını da söyleyen Akdağ, Türkiye’nin 60’ıncı sırada yer aldığı raporda, 30’uncu sıraya kadar düşmek olduğunu ilave etti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri