Memur Alımı

İŞKUR 88 Bin Kişilik İstihdama Kapı Açtı

İŞKUR işverenlerle iş arayanları bir araya getirmeye devam ediyor. İşverenler İŞKUR aracılığıyla personel eksikliklerini gidermeye çalışırken, şuanda ilanlarla aranan işçi sayısı 88 bini buldu.

İŞKUR Binlerce İşçi ve İşvereni Bir Araya Getiriyor

Kısa adı İŞKUR olan Türkiye İş Kurumu, hem işçinin hem de işverenlerin umudu oldu. İşverenler İŞKUR kanalı aracılığı ile binlerce personel alım ilanı yayımladı. İşsiz vatandaşlarsa kendilerine uygun bir iş bulabilmek için kuruma kayıt oldu.

88 Bin Açık iş Pozisyonu Var

Kurum bünyesinde yer alan işçi ve personel alım ilanları incelendiğinde 88 bin kişilik işçi açığı olduğu dikkat çekti. Personel arayışında olan işverenler en çok beden işçisi aradıklarını ilan etti. Açığın devam ettiği meslek grupları içerisinde satış sorumlusu, garson ve güvenlik görevlisi gibi mesleklerde gözden kaçmadı.

22 Bin 625 Beden İşçisi Aranıyor…

Kurum tarafından tutulan kayıtlara göre şuanda işverenlerin aradığı beden işçisi sayısı 22 bin 625’i buldu. İşverenlerin aradığı diğer çalışan grupları içerisinde başı makineci, temizlik görevlisi, pazarlamacı, büro memuru, ön muhasebeci, çağrı merkezi görevlisi gibi pozisyonlar çekti.

Kayıtlı İş Arayan Sayısı 2,7 Milyon Kişi

Kurumun veri tabanına kayıtlı kişi sayısı ise bugünlerde 2 milyon 700 bine ulaştı. Kurum bünyesine kayıt olan ve iş arayan kişiler yaş bazında sınıflandırıldığında 15 ile 34 yaş arasında olan vatandaşların yoğun olduğu görüldü. Bu kişilerin meslek grupları ise farklılık gösterdi. Buna göre kuruma kayıtlı 10.197 kişinin mühendis olduğu dikkat çekti. Tır ve çekici şoförü olan ve iş arayan kişi sayısı ise 2.662 olarak hesaplandı.