İŞKUR-PERSONEL-ALIMI-2019
Memur Alımı

İŞKUR Ekim Ayında Personel Alıyor

İŞKUR’dan yapılan açıklamaya göre Ekim ayının ikinci haftasından itibaren 51 bin personel alımı yapılacak. Farklı meslek gruplarından personel alımı yapılacağı bildirilirken alım için İŞKUR’un sitesinin kullanılacağı bildirildi. 1500 ü aşkın meslek grubundan alım yapılacağı öğrenilirlen alım yapılacak olan kurum ve kuruluşların hem özel hemde kamu kurumları olduğu belirtildi. İstihdam sağlanacak olan meslek gruplarının farklı illerde görevlendirileceği de belirtildi.  

Alım Yapılacak Olan Meslek Grupları 

İŞKUR’un alım yapacağı meslek grupları arasında en fazla alım beden işçisi olacaktır. 10 bini aşkın beden işçisi alınacaktır. Bunun dışında 2500 civarı Satış Uzmanı, 1900’ü aşkın Tenizlik Personeli alımı yapılacaktır. Bunların dışında 1300 adet Garson, 793 adet konfeksiyon elemanı, 733 adet muhasebe elemanı, 705 tane reyon görevlisi, 788 tane Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi, 555 adet Aşçı,  572 tane Ambar görevlisi, 500’ü aşkın Güvenlik Görevlisi, 600 adet kasiyer alınacağı belirtildi. Bu alımların İŞKUR üzerinden sisteme kayıtlı olmak kaydı ile alınacağı belirtildi.  

Başvuru şartlarında belirtilenlere göre meslek gruplarının çeşitli öğrenim şartları bulunmaktadır. Bu şartlara uygun olan adayların belirtilen ilde ikamet etmesi gereklidir. Şartlarının sağlanmaması ya da eksik bilgi girilmesi durumunda başvuruların değerlendirmeye alınmayacağı belirtilmiştir. Meslek gruplarının istediği sertifika ve belgelere sahip olma zorunluluğuda bulunmaktadır. Detaylı bilgilendirme site üzerinden yapılacaktır ve bu bilgiler doğrultusunda başvurular başlayacaktır.