Gündem

İşkur’a Nasıl Kayıt Olunur?

Günümüzde iş arayan kişilerin yardımına koşan kurumlardan biride İşkur olmaktadır. Özellikle özel sektör içinde iş arayan kişilere yönelik imkan sağlayan kurum, bu şekilde onların doğrudan iş verene ulaşmasını amaçlar. Yalnız bunun için vatandaşlardan istenen şey ise, İŞKUR sistemine kayıt olarak buradan gerekli işlemleri başlatmaktır. Şimdi İşkur’a nasıl kayıt olunur detaylı bakalım…

İşkur’a Nasıl Kayıt Olunur?

İşkur’a üye olmak için vatandaşların tercih edebileceği iki farklı yol bulunmaktadır. Bu yolları tercih ederken kesinlikle ücret ödenmesi gerekmez. Bunun için iş arayan kişinin ilk deneyebileceği yöntem bulunduğu şehirde yer alan İşkur İl Müdürlüğüne başvurmaktır. Bunun için yapmanız gereken şey ise, kimliğiniz ve eğitim durumunuzu gösteren belge ile bu şubeye ulaşmaktır. Daha sonraki adımları ise, personel yardımıyla rahat bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

Eğer internet üzerinden İşkur kaydı yapmak istiyorsanız, bunu da sadece dakikalar içinde yapabilme hakkınız vardır. Bunun için yapılması gereken şey ise, internet bağlantısına ve gerekli olan cihaza sahip olmaktır. Daha sonra iskur.gov.tr adresi üzerinden İşkur üyeliği açma işlemini başarılı bir şekilde başlatabilirsiniz.

İşkur Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır?

İşkur’a Nasıl Kayıt Olunur? İşkur resmi sitesi üzerinden üst kısımda yer alan üyelik yazısına tıklayın. Karşınıza buradan yeni bir sayfa çıkmış olacaktır. Daha sonra karşınıza çıkan ‘’iş arayan üyeliği’’ kısmına tıklayarak bu alanda işlemlere devam edin. Karşınıza bu adımdan sonra üyelik sözleşmesi çıkmış olacaktır. Bu sözleşmeyi detaylı bir şekilde okuduktan hemen sonra ‘’sözleşmeyi onaylıyorum’’ yazısına tıklayarak bu şekilde üyelik işlemlerini başlatabilirsiniz.

Bu durumdan sonra siteyi tam özelliklere sahip olarak kullanabilmek için, gerekli olan bütün bilgileri doldurmanız gerekecektir. Bunun için sistem tarafından istenen bilgiler ise, eğitim bilgileri, askerlik bilgileri, kişisel bilgiler vb. olacaktır. Bunların tam olarak kullanıcı tarafından doldurulamaması ise, kendisine uygun olan işleri bulamayacağı anlamına gelir. Bütün formu eksiksiz bir şekilde doldurduktan hemen sonra, kişi kendi şehrinde kendisine uygun olan işleri saniyeler içinde bulabilme hakkına sahip olacaktır.

İşkur’a Kayıt Olurken Dikkat Edilecekler

İşkur’a kayıt olmak için sadece yukarıdakileri eksiksiz bir şekilde uygulamanız yeterli olur. Yalnız üyeliğinizi oluşturduktan sonra, kullanıcı bilgilerinizin doğruluğunu bir kez daha kontrol etmelisiniz. Herhangi bir bilgi yanlışlığı olduğunda bu durum iş konusunda karşınıza engeller çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle kişisel bilgiler, eğitim durumu, askerlik bilgileri gibi önemli konuları gerçeğe uygun bir şekilde doldurmanız gerekecektir. Ancak bu sayede sizin için şu anda gerekli olan işlere ulaşmakta zorluk çekmezsiniz.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri