Gündem

İŞKUR’a Nasıl Üye Olunur?

Günümüzde özel sektörde iş ararken gazetelerin sarı sayfalarından, internet üzerindeki iş ilanlarından yararlanılır. İşsizlerin iş bulabilmek adına başvurduğu bu gibi yollardan bir diğeri de İŞKUR’dur. İşsiz olanlar İŞKUR’a kayıt olarak da İŞKUR iş ilanları sayesinde kurum tarafından kendilerine en uygun işe yerleştirilebilirler.

Kamuda iş sahibi olabilmek içinse KPSS’ye girmek gereklidir. KPSS’den elde edilen puan ile ÖSYM tarafından gerçekleştirilen genel atamalarda işe yerleştirilebileceğiniz gibi, yine söz konusu bu puan ile İŞKUR tarafından açılan kamudaki işçi kadrolarına yerleşebilmeniz de mümkündür.

İŞKUR’a Nasıl Üye Olunur?

İŞKUR’a kayıt olabilmenin iki yolu mevcuttur. Fakat bundan önce bilinmesi gerekir ki, İŞKUR üyelik başvurusu yaparken herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.

Söz konusu bu yollardan biri; yaşadığınız kentteki İŞKUR il müdürlüğüne kimlik ve eğitim durumunu belgeleyen bir evrak ile bizzat müracaat edebilirsiniz. Böylelikle İŞKUR’da görevli personel tarafından kuruma kaydınız gerçekleştirilecektir.

İŞKUR’a üye olmanın bir diğer yolu ise; kurumun resmi internet sitesi üzerinden üyelik formunu doldurmaktır. Bu yol ile “İŞKUR’a üye olamıyorum” dediğiniz takdirde ilk yöntemi kullanmanız yararınıza olacaktır.

Kurumun resmi web sitesinden üye olabilmek için “üyelik” butonuna tıklamanız, açılan sayfadan da “iş arayan üyeliği” butonuna tıklamalısınız. Karşınıza çıkan üyelik sözleşmesini okuduktan sonra onaylamanız ve ardından da kişisel, eğitim, askerlik durumu, hobi gibi bilgilerinizi tümüyle doğru bir şekilde girerek üyelik işlemini tamamlamış olacaksınız.

İŞKUR’da Nasıl İş Bulunur?

İŞKUR iş ilanları ve üyelik esnasında girmiş olduğunuz bilgiler sayesinde kurum tarafından kamu ya da özel sektörde istihdam edilmek üzere yönlendirilebilirsiniz. Bu sebeple kuruma üye olurken gireceğiniz bilgilerin mutlaka doğru olması gerekirken, yanlış girilen her bilginin iş bulmanızı negatif yönde etkileyeceğini bilmelisiniz.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri