Ekonomi

İslam’a Uygunluğu Tescillenmiş Kripto Para: GOLDX

HelloGold teknoloji şirketi tarafından İslam’a uygun, tescillenmiş ilk kripto para olan GOLDX piyasa sürüldü.

HelloGold teknoloji şirketi, dünyada ile şeriata uygun sertifikasına sahip olan altın destekli GOLDX kripto parayı çıkarttı. Şirketin kurucusu Robin Lee, kripto para piyasasına farklı bir açışı getirdiklerini, altın yatırımının diğer yatırım türlerine göre riskinin az olduğunu, bu nedenle de altın destekli GOLDX kripto para çıkarttıklarını, yaşanabilinecek kayıpların böylelikle minimum seviyeye düşeceğini söyledi.

“GOLDX İslam’a Uygun”

GOLDX kripto parasının altın karşılığı olması sebebi ile İslam’a uygun olduğunu söyleyen Robin Lee, Amanie Advisors şirketine şeriata uygunluk için sertifika başvurusunda bulunduklarını, GOLDX’in islama uygunluğunun tescillendiğini söyledi.

“1 Liraya Altın Yatırımı”

GOLDX kripto para ile altın yatırımların kar ile zarar kontrollerinin çok daha kolay yapılabilineceğini söyleyen Robin Lee, bu sanal paranın en önemli hedefinin yapılan altın yatırımını en az zarar ile kapatılması olduğunu, GOLDX yatırımcılarının kuyumculara ve bankalara gitmeden telefonlarından yatırımlarını yapabileceklerini söyledi. Türkiye’de yaşayan bir kişinin altın fiyatlarının düşmesi ile 1 TL’lik altın alabileceğini söyleyen Robin Lee, telefonlardan da her şeyin kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilineceğini söyledi.

Lee: Türk Yatırımcılara Ulaşmak İstiyoruz

Altın yatırımlarında Türkiye’nin dünyanın önde gelen ülkelerden biri olduğunu söyleyen Robin Lee, ortak olmak için doğru şirket buldukları zaman Türk yatırımcılara ulaşmak istediklerini söyledi.

GOLDX kripto parayı ilk kez 2017 yıl sonunda piyasa çıkaran şirket, aynı zaman yıl sonunda para için online altın platformu da açmak istediğini söylemişti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri