Ekonomi

İşletmelere Yeni Bir Kredi Geliyor! 35 Milyar TL’lik Dev Paket!

Hazine Müsteşarlığı ile Kredi Garanti Fonu (KGF) arasında imzalanan protokol ile birlikte 35 milyar Türk Lirası’na tekabül eden yeni kefalet paketi, işetmelerin kullanımına sunuldu. Pakette yapılan iyileştirmeleri eşliğinde KOBİ’lere sunulan kefalet oranı yüzde 85 seviyesine, KOBİ dışı işletmelere sunulan kefalet oranı da yüzde 80 seviyesine kadar yükseltildi.

2017’de Türkiye Ekonomisi Canlanmıştı!

Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatlı kredi, 2017 yılında Türkiye ekonomisi için büyük bir dönüm noktası yaratmış, yaşanan bu dönüm noktası sonrasında da Türkiye ekonomisi uzun bir süre canlı günler geçirmişti. 2017 yılında elde edilen büyüme oranlarına etki eden teşvikler arasında KGF teminatlı krediler büyük bir yer tutmuştu.

Yeni Protokole İmza Atıldı!

Aynı etkiyi tekrar yakalamak isteyen ve krediden kullanım alanını genişletmek isteyen KGF, Hazine Müsteşarlığı ile yeni bir protokol imzaladı. İmzalanan bu protokol sayesinde kefalet paketinin kapsamı 35 milyar Türk Lirası tutarında yükseltildi. Aynı zamanda kefaletten faydalanacak KOBİ’lerin ve KOBİ dışı işletmelerin kefalet oranlarında da iyileştirmeye gidildi.

Kefalet Oranları İyileştirildi

2017 yılında kullandırılan kefalet limiti 200 milyar Türk Lirası’ydı. Bu rakam sonrasında 2018 yılının Ocak ayında 55 milyar Türk Lirası tutarında ilave paket belirlenmişti. İmzalanan yeni sözleşme ile birlikte 55 milyar Türk Lirası tutarındaki paket yükseltilmiş oldu. Yeni protokolle birlikte KOBİ’lerin temin edeceği kefalet için kefalet oranı yüzde 80 seviyesinden yüzde 85 düzeyine, KOBİ dışı işletmeler için de kefalet desteği yüzde 75 düzeyinden yüzde 80 seviyesine kadar yükseltildi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri