Ekonomi

İşsizken Kredi Çekilebilir mi?

Bankalar tarafından sunulan kredi hizmeti, pek çok maddi zorluğun daha kolay adımlarla tamamlanmasına neden oluyor. Özellikle günümüzde işsizlerin sayısı bir hayli fazla olduğunda dolayı, en çokta işsizken kredi çekilebilir mi soruları yankılanmaya başlamıştır. Günümüzde bazı işsizlere, kredi verildiğini belirtmek gerekiyor. Tabi belli başlı şartlar taşındığında banka tarafından olumlu bir yanıt alınması mümkün olacaktır.

Hangi Durumlarda İşsizler Kredi Alabilir?

İşsizlerin kredi alabilmesi için, işsizlik maaşı olarak bilinen maaş türünü alması gerekiyor. Yani bankalar tarafından her şekilde, bir gelirin belgelenmesi istenir. Bu geliri belgeleyemeyen kişiler için kredinin çıkması söz konusu olmayacaktır. Bunun yanında kişilerin sahip olduğu gelirin, alabileceği kredi tutarına etki ettiğini de belirtmek gerekiyor.

İşsizken Kredi Çekilebilir mi?

Kişinin işsiz olması ancak bir gayrimenkule sahip olması, kredi alma ihtimalini oluşturacaktır. Genel olarak bu kişiler için olumlu bir yanıt gelebilir. Gayrimenkul sahibi olan kişiler, banka tarafından diğerlerine nazaran biraz daha risksiz bulunmaktadır. Aynı zamanda bu kişilerin diğerlerine göre, daha kolay taşıt ve konut kredisi aldığını belirtmek gerekir.

Sicili Temiz Bir Kefil

İşsizken Kredi Çekilebilir mi? Evet. İşsizken kredi çekme için aynı zamanda başka alternatif yöntemlerde bulunuyor. Eğer kredi çekmek isteyen bir kişi, sicili temiz olan bir kefil bulabilirse o zaman kredi alabilme ihtimalini biraz daha arttırmış olacaktır. Bunun yanında kefil olarak belirlenen kişinin, kredi notunun iyi bir seviyede olması da, kredi alma ihtimalini biraz daha yükseltmiş olur.

Bankanın Daimî Müşterisi Olmak

Eğer kişi yukarıdaki şartların hiçbirini taşımıyorsa, işsizken kredi çekilebilir mi soruna en iyi cevap, kişilerin uzun süreden beri müşterisi olduğu bir bankaya kredi için başvuruda bulunmasıdır. Bu sayede kredi alabilme ihtimalini biraz daha arttırmış olacaktır. Özelikle bu bankada bulunan hesabının aktif bir şekilde kullanılmaya devam edilmesi, bankaların dikkate aldığı konulardan biri olarak ön plana çıkar. Bankanın gözünde bu şekilde daha risksiz bir şekilde bulunması söz konusu olacaktır.

Gelir Belgesiz İşsizken Kredi Çekme

Araba, arsa veya konutun olması durumunda, bunlar ipotek ettirilerek mülkün değeri kadar kredi çekme hakkı vardır. Özellikle işsizken kredi çekme durumu, ipotek ettirecek bir malvarlığına sahip olan kişiler için daha kolay olur. Bankalar ipotek sonrası kredi verme konusuna daha iyi bir şekilde yaklaşır. Bunun yanında kredi sonrasında bankanın güvenini kazanmış olan kişiler için, bundan sonraki dönemlerde kredi alabilmek, biraz daha kolay bir hale gelecektir. Aynı zamanda düzenli bir şekilde yapılan ödemelerden sonra, kredi notunda da artışlar yaşanır.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri