istanbul-bogazinda-yaliya-carpan-geminin-isletmecisi-aciklama-yapti
Ekonomi

İstanbul Boğazı’nda Yalıya Çarpan Geminin İşletmecisi Açıklama Yaptı!

İstanbul Boğazı’ndaki Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı’na çarpan geminin işletmecisi açıklama yaparak Türk yetkililere teşekkür etti.

Olayın Sebeplerini Ortaya Çıkartacağız

Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı’na çarpan geminin işletmecisi olan Vita Management S.A. adlı firma tarafından yapılan açıklamada bu çarpma olayı sırasında yardımcı olan Türk yetkililere teşekkür ettikleri, bu olayın sebeplerinin ortaya çıkartılması için gerekli olan bütün araştırma ve incelemelerin yapılacağı, bu konuda kararlı olduklarını da ayrıca belirtmek istedikleri bildirildi.

Gemiyi İşleten Firma Yazılı Açıklama Yaptı

Vita Management’ten yapılan yazılı açıklamada işletmecisi oldukları Vitaspirit adlı geminin Rusya’dan aldı yükü Mısır’a götürmek üzere seyir halindeyken İstanbul Boğazı’ndan geçerken bir yalıya çarpmış olmasından üzüntü duyduklarını, gemide kılavuz kaptanın da hazır bulunduğunu, ana makineden oluşan bir problemden dolayı geminin rotasından saptığını, tarihi bir yapıya çarparak hasara neden olduğunu, Vita Management olarak bu şanssız olaydan ötürü büyük üzüntü yaşadıklarını, ancak en büyük tesellilerinin bu çarpma olayında herhangi bir yaralanma ve çevresel kirliliğin yaşanmamış olması olduğunu da söyledi.

Gemi Marmara Denizi’nde Bekletiliyor

Şirket açıklamasında yaşanan bu olay sırasında kendilerine yardımlarını esirgemeyen Türk yetkililere teşekkür ettiklerini, olaya sebep olan etkenlerin tüm ayrıntıları ile araştırılacağını, bu konuda kararlı olduklarını,  Vitespirit adlı geminin olayın olduğu yerden kendi imkanları ile ayrıldığını, bir sonraki talimata kadar Marmara Denizi’nde demirli olarak bekletildiğini de belirtti.

Türk Yetkililere Teşekkür Edildi

İstanbul Boğazı’nda 7 Nisan 2018 cumartesi günü yoluna devam eden Malta bandıralı Vitaspirit adlı gemi Kanlıca’da geminin makinesinin tamamen durması nedeniyle Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı’na çarpmıştı. Bu kazadan sonra yalıda büyük maddi hasar meydana geldi. Kazaya neden olan Vitaspirit’in işletmecisi olan firma Vita Management’ten bu konu hakkında bir açıklama yapıldı. Firma tarafından yapılan yazılı açıklamada Türk yetkililere yardımlarından dolayı teşekkür edildi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri