istanbul-sapphiredeki-avm-outlete-donusturuluyor
Ekonomi

İstanbul Sapphire’deki AVM Outlete Dönüştürülüyor!

İstanbul’daki en yüksek bina olarak bilinen Sapphire’de bulunan AVM, outlet oluyor.

Sapphire’in Sahibinden Açıklama Geldi

Sapphire, İstanbul’un en yüksek binası olarak biliniyor. Sapphire’in bünyesinde olan Alışveriş Merkezi şimdi outlet oluyor. Kiler GYO Başkanı Nahit Kiler, AVM’de yeni bir konsepti hayata geçirmek üzerine çalışmalar yaptıklarını, yeni konseptin AVM’nin yarı outlet gibi olacağını söyledi. Böylece açılışında 261 metre yüksekliği ile İstanbul’un en yüksek binası olma özelliğine sahip olan Sapphire’deki AVM’nin outlete dönüştürüleceği de öğrenilmiş oldu.

6 Aydır Yeni Konsept Üzerinde Çalışıyoruz

İstanbul’da bulunan ve 261 metre yüksekliğinde olan Sapphire adlı binanın bünyesinde bulunan AVM, outlet oluyor. AVM’de konsept değişikliğine gidilmek üzere yeni bir şirket ile anlaşmaya vardıklarını açıklayan Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı ve Sapphire’in sahibi Nahit Kiler, Prime Development adlı şirketle bu proje üzerinde yaklaşık olarak 6 ay gibi bir süredir çalışmalar yaptıklarını, çalışmaların AVM’deki yeni konsept ile ilgili olacağını, Sapphire’deki AVM’nin yarı outlet konseptinde olmasının planlandığını, detaylar netleştikten sonra önümüzdeki aylarda gereken açıklamanın kendileri tarafından yapılacağını söyledi.

Toplamda 66 Kat Bulunuyor

Sapphire bünyesinde konutlar, seyir terası, AVM bir arada bulunuyor. Toplam alanı 165 bin 139 metrekare olan Sapphire’de 10 katı yer altında olmak üzere toplamda 66 kat bulunuyor. Alışveriş merkezinde ise 30 bin 500 metrekare kiralanabilir alan ye alıyor ve toplam olarak 6 kattan oluşuyor. Sapphire’de 54. – 56. katlarda seyir terası bulunuyor. Sapphire tarafından hazırlanan değerleme raporuna göre 2017 yılında projede yer alan seyir terasının ve AVM’nin değerinin yaklaşık olarak 844 milyon 603 bin lira olduğu öğrenildi.

Kiler GYO’dan 2018’de İki Yeni Konut Projesi

Nahit Kiler, yaptığı açıklamada Kiler GYO’nun yatırımları ve yeni projeleri hakkında da bilgiler vererek, 5 konut projelerinin devam ettiğini, 2018 yılında da iki yeni konut projesini hayata geçirerek toplamda 2.7 milyar liralık yatırım değerine erişeceklerini, geçen yıl Kiler GYO olarak toplam 313 milyon lira kar elde ettiklerini, 2017 yılında gayrimenkul sektöründe genel olarak bir durgunluk görülmüş olsa da ekonominin gücünün sıkıntıları giderdiğini söyledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri