,
istanbul-ticaret-odasinda-baskanlik-seciminin-galibi-belli-oldu
Ekonomi

İstanbul Ticaret Odası’nda Başkanlık Seçiminin Galibi Belli Oldu!

İstanbul Ticaret Odası’nda yapılan meclis ve komite üyeliğine dair seçimler dün gerçekleştirildi.

Seçimin Galibi Şekib Avdagiç Oldu

kısa adı İTO olan İstanbul Ticaret Odası’nda dün komite üyeliği ve meclis üyeliği seçimleri yapıldı. 81 farklı komiteden toplam olarak 603 kişinin seçildiği meclis ve komite seçimlerinde rekabetten doğan gerginlikler de yaşandı. Abdullah Teber ve Şekib Avdagiç’in katıldığı komite seçimi rekabetinin galibi 561 oyla Avdagiç oldu. İTO üyeleri 4 yıl süresince görev yapacak olan temsilcilerin seçilmesi amacıyla Yeşilköy’de bulunan İstanbul Fuar Merkezi’nde toplandı. İTO’nun başkan adaylığına Abdullah Teber ve Şekib Avdagiç arasındaki rekabet seçimle sona erdi.

Şekib Avdagiç 561 Oy Alarak Başkan Oldu

İTO başkanlığı yarışının galibi olan Şekib Avdagiç 561 oy aldı. Abdullah Teber’in ladığı oy sayısı 386’da kaldı. İTO’nun mevcut başkanı Öztürk Oran ise 47 Numaralı Restorasyon ve İzolasyon komitesi tarafından 154 oy alarak İTO meclisine girdi. Ayrıca Murat Kalsın, Hikmet Tanrıverdi, İsrafil Kuralay, Galip Öztürk, Dursun Topçu gibi isimler de mecliste yer almaya hak kazandı. Ender Yazıcıoğlu daha önce yapılan meclis toplantısında İTO Başkanlığı’na aday olacağını açıklamıştı ancak aday olmadı. İTO’nun seçimlerinden 480 kişi görev yaptı.
Üyelerden kişi başı 300 lira seçim harcırah ücreti toplandı. Bu hesapla yaklaşık olarak 150 bin liralık bütçe ayrıldığı düşünülüyor.

Toplam 603 Üye Seçildi

İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyeliği ve Meslek Komiteleri seçimleri dün saat 09:00 – 17:00 saatleri arasında gerçekleşti. Seçim alanının civarında saatler süren araç kuyrukları görüldü. Seçimlerin düzenlendiği Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’ne Kazlıçeşme’den ve Bakırköy’den ring seferleri yapıldı. İTO’nun seçimlerinde 81 meslek komitesi kapsamında 261 kişi Meclis üyesi olmak kaydıyla toplam 603 üye seçildi.