Gündem

İstanbul Yeni Havalimanı Rekor Başvuru Aldı

İstanbul Yeni Havalimanı güvenlik görevlisi alım ilanı binlerce işsiz güvenlikçiye umut kapısı oldu. Havaalanına alınacak güvenlik personeli sayısı 3 bin 500 olarak ilan edilmişti. 20 gün önce yapılan duyuru binlerce kişinin başvuru yapmasını sağladı.

İstanbul Yeni Havalimanı Güvenlik Personeli İlanı Rekora Koştu

İstanbul Yeni Havalimanı birçok alanda çok sayıda vatandaşa iş kapısı aralayacak. Bu kapsamda personel alımı yapacak sektörlerden biri de güvenlik olacak. Özel şirket tarafından istihdam edilecek binlerce kişi havalimanın faaliyete geçmesini beklerken, söz konusu şirket ilk etapta 3 bin 500 kişilik istihdam yapacağını duyurdu. Bu ilana ise rekor denecek bir başvuru geldi. 3 bin 500 kişilik güvenlik personeli alımına başvuran kişi sayısı yirmi günde 8 bine ulaştı.

29 Ekinde Faaliyete Geçecek!

İstanbul Yeni Havalimanı için birinci etabı hizmete 29 Ekim 2018 tarihinde açılacak. İşte bu tarih öncesinde havalimanının güvenliğini sağlayacak personel alımı için düğmeye basıldı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre güvenlik personeli alımları hem bayan hem de erkek için geçerli olacak. Başvuru süreci yaklaşık 20 gün öncesinde başlarken, başvurular halen alınıyor!

Bir ulusal basın yayın organında çıkan habere göre, güvenlik personeli adayları mülakattı başarıyla geçmesi halinde Nisan ayında özel bir eğitim programına tabi tutulacak. Bu eğitimi de geçen adaylar bu yılın Temmuz ayından itibaren görev başına geçecek. İGA bu kapsamda İstanbul Yeni Havalimanı’nın güvenliğini 25 sene aralıksız olarak sağlayacak. Şirket uzman bir personelle çalışmak için dönem dönem personeli bazı eğitimlere de verecek.

Mega proje olarak adlandırılan İstanbul Yeni Havalimanı şuanda devam etmekte olan inşaat çalışmaları kapsamında ise 31 binden fazla kişiye istihdam sağladı.