istanbul-yeni-havalimanindaki-oteli-ingiliz-devi-isletecek
Ekonomi

İstanbul Yeni Havalimanı’ndaki Oteli İngiliz Devi İşletecek!

İngiltere merkezli otel işletmecisi Yotel ile İGA arasında 15 yıllık sözleşme imzalandı. İstanbul’un yeni havalimanı otelin işletmecisi belli oldu.

İstanbul 3. Havalimanı’nı Yotel İşletecek

Londra, Paris ve Amsterdam’da 4 büyük havalimanındaki otellerin işletmecisi olan İngiliz devi firma Yotel, İstanbul 3.Havalimanı’nın içindeki otelin de işletmesini aldı. Dünyanın bilinen en büyük otel işletmecisi firmaları arasında olan Yotel, Avrupa’nın birinci, dünyanın üçüncü en büyük havalimanı olan İstanbul 3. Havalimanı projesi dahilinde olan otelin işletmesi için takip oldu. İGA – Yotel arasında yapılan görüşmeler sonucunda bahsi geçen otelin işletmesinin 15 yıllığına İngiliz devi firmanın işletmesine karar verildi.

Anlaşmada Gelir Garantisi Esas Alındı

451 oda kapasitesine sahip olacak İstanbul 3. Havalimanı’nın oteli ile ilgili İGA – Yotel arasında yapılan anlaşma gelir garantisi esasına dayanıyor. Yapılan açıklama doğrultusunda anlaşmanın 15 yıllığına imzalandığı öğrenildi. İstanbul’un yeni havalimanında yer alan otelin işletmesini alan Yotel adlı şirket Londra’da, Paris’te ve Amsterdam’daki havalimanlarında 4 otelin işletmesini elinde bulunduruyor. Şimdi ise dünyanın üçüncü büyük, Avrupa’nın en büyük havalimanı olma unvanına sahip olacak İstanbul 3. Havalimanı’ndaki oteli de işletecek.

İstanbul 3. Havalimanı’nın İlk Etabı 29 Ekim’de Açılacak

İstanbul’da yapımı süren ve 29 Ekim 2018 tarihinde ilk etabının açılması planlanan yeni havalimanı projesi dahilindeki otelin işletmesini İngiltere merkezli dev otel işletmecisi firma Yotel’in alması hakkında Havalimanı’nın yatırımcısı olan İGA Havalimanı İşletmesi’nin Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Kadri Samsunlu tarafından bir açıklama yapıldı. Kadri Samsunlu yaptığı açıklamada Yotel ile imzalanan sözleşmeye değindi.

Yotel Haricinde Pek Çok firma Talip Oldu

Kadri Samsunlu, İngiliz Yotel haricinde İstanbul yeni havalimanındaki otelin işletmesi için pek çok firmanın daha kendileri ile bağlantıya geçtiklerini, bu firmalar ile yapılan görüşmeler sonucunda işletmenin Yotel’e verilmesinin kararlaştırıldığına, esasında buna benzer projelerde gelir garantisinin verilmediğini, ancak Yotel’in bu projeye çok güvendiğini ve rekabete çok açık bir proje olduğunu, bu nedenle de bu otelin işletmesinde yer aldığını söyledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri