,
istanbulun-en-degerli-arazilerinden-biri-daha-satisa-cikti
Ekonomi

İstanbul’un En Değerli Arazilerinden Biri Daha Satışa Çıktı!

İstanbul’un Bakırköy ilçesinde Florya semtindeki Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi’nin bulunduğu arazi için Öz Er – Ka İnşaat tarafından teklif verildi.

Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi de Satışa Çıktı

Galatasaray’ın Florya’da bulunan arazisi için 832 milyon lira teklif vererek kazanan Öz Er – Ka İnşaat, Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi arazisi ile ilgili de teklif verdi. Teklifin sonuçlarının önümüzdeki günlerde belli olacağı açıklandı. Bakırköy ilçesine bağlı Florya’da bulunan Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi’nin arazisi Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından satışa çıkartıldı. Bahsi geçen arazi ile ilgili düzenlenen ihalenin ilk oturumunda Galatasaray’ın yine Florya’da bulunan arazisini de kazanan Öz Er – Ka İnşaat ile Mesa Mesken adlı firmalar talip olarak teklif verdiler.

İhalenin Kazananı İkinci Oturumda Belli Olacak

İstanbul – Bakırköy’de bulunan Şükrü Balcı Polis Merkezi hakkında düzenlenen ihaleyi hangi firmanın kazanarak satın alacağı önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan ikinci oturumda belli olacak. İhalenin ilk oturumunda teklif veren firmalara İnşaat, Galatasaray’a ait olan Florya’daki arazinin satışına dair düzenlenen ihalede de teklif vermişti. İhale sonucunda 832 milyon lira bedelle araziye sahip olan Öz Er – Ka İnşaat şimdi de Şükrü Balcı Polis Merkezi’nin arazisine talip oldu. Öz Er – Ka İnşaat tarafından Şükrü Balcı Polis Merkezi ile düzenlenen ihalede kazanın kim olduğu ikinci oturumda belli olacak. Arazi hakkında belirlenen bedel 1 milyar 356 milyon 600 lira ve ilaveten KDV olarak belirlendi.

Etiler Polis Meslek Yüksekokulu’nun Arazisi de Satıldı

Geçtiğimiz günlerde Etiler’de bulunan Polis Meslek Yüksekokulu’nun arazisi de satıldı. Etiler Polis Meslek Yüksekokulu, 2014 yılında alınan polis okullarının şehrin merkezinden uzaklaştırılması ile ilgili alınan karar ile kapatılmıştı. Kısa bir süre önce 1 milyar 400 milyon liraya satılan arazinin yeni sahibi KİPTAŞ olmuştu.