Ekonomi

İşte 15 Mayıs’ın Gram Altın Fiyatları!

Altın yukarı yönlü eğilimi sürdürüyor. Her geçen gün biraz daha biraz daha değerlenen altına yatırım yapmak isteyen ya da düğün, doğum gibi durumlarda yakınlarına hediye almak isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilen gram altının fiyatı ve çeyrek altının fiyatı da güne yükseliş ile giriş yaptı. İşte 15 Mayıs 2018 günü altın fiyatları…

15 Mayıs Salı günü sabah saatlerinde hafif bir yükseliş gösteren altın, saat 09:30 itibari ile hafif bir gerileme gösterdi. Şu dakikalar itibari ile ise  (saat 10:10) çeyrek altının alış fiyatı 295,14 TL oldu. Jeopolitik riskler tekrardan gündemde yerini aldı; sarı – metal piyasalarda değer artışı yaşandı. İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nin İran üzerinde gerçekleştirilmiş olan anlaşmayı sonlandırması, ardından da İsrail’in Kudüs’te gerçekleştirmiş olduğu saldırı ile katliamdan dolayı altının değerinde artış yaşandı. Dün dolarda yaşanan değer artışı altını etkilerken, bugün (15 Mayıs) Kapalı Çarşı’daki altın fiyatları ne durumda?

Yatırımcılar ve vatandaşlar tarafından altının gram fiyatı ve çeyrek altının fiyatı merak konusu oldu. Altın piyasası Kapalı Çarşı’da hangi seviyeden işlem görüyor? Küresel açıdan ABD ve İsrail sebebiyle sarı – metal piyasasında artış kaydedildi. Geçtiğimiz hafta içerisinde nükleer anlaşmanın ABD tarafından sonlandırılması ile beraber döviz ve altın piyasasında yükseliş görüldü. Ayrıca 14 Mayıs’ta ABD’nin Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasının ardından piyasalar tarafından bu durum risk olarak değerlendirilirken, dolar ve altında değer artışı yaşandı.

Konu ile alakalı olarak değerlendirmelerde bulunan analistler, altın hakkında yapmış oldukları değerlendirmede, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kudüs adımından dolayı pek çok yatırımcının “güvenli liman” olarak kabul ettiği altına yöneldiğini ve altında talep artışı yaşandığını dile getirdi. Altının ons değerini 1.315 ile 1.345 dolar arasında gerçekleşeceğini dile getiren analistler, bugün itibari ile altının ons değerinin 1.312 dolar olduğunu açıkladı.

15 Mayıs Salı Günü Güncel Altın Fiyatları

Saat 10:20 itibari ile altının gram fiyatı alışta 183,59 TL iken, satışta ise 183,61 TL’den satılıyor.

Spot piyasasında çeyrek altının fiyatı 295,22 TL’den alınırken, 302,66TL’den satılıyor.

Yarım altının piyasalardaki alış fiyatı 590,78 TL iken, satış fiyatı ise 605,59 TL’den satılıyor.

Tam altın ise bin 181,27 TL’den alınırken, bin 207,05 TL’den satılıyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri