Ekonomi

İşte 2018’in Sonuna Kadar Hizmete Sokulacak Metro Projeleri!

İstanbul’da hizmete sokulacak olan metro hattı projelerinde çalışmalar daha da hızlandırıldı. Gerçekleştirilen anlaşmalar ile beraber 4 farklı metro hattının hizmete gireceği tarih açıklandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal açıklamasında, 2018 yılı içerisinde hayata geçirilecek olan söz konusu projeler hakkında bilgilendirmede bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal konu ile alakalı bir takım açıklamalarda bulundu. Söz konusu bu açıklamalarında bu yılın sonu itibari ile 4 farklı metro hattı projesinin çalışmaları bitirilerek İstanbulluların hizmetine sunulacağını dile getiren Uysal, söz konusu hat hakkında bilgi verdi.

Mega kent İstanbul’un toplu taşıma ve ulaşım açısından büyük öneme sahip olan metro projeleri için az bir zaman kaldı. 4 adet metro hattının bu yıl içerisinde açılması beklenen İstanbul’da, İBB Başkanı Uysal açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarında İstanbul’un metro hatlarının öneminin her geçe gün artarak devam ettiğini, şuanda kullanımda olan hatların yanından test sürüşü ve yapım aşamasında olan hatların da çalışmalarının aralıksız olarak sürdürüldüğünü dile getiren Başkan Uysal, hizmete yeni sokulacak olan projeler ile beraber kent halkının her an İstanbul’un bir ucundan diğer ucuna konforlu ve rahat bir şekilde seyahat edebileceğini aktardı.

İşte İBB Başkanı Uysal tarafından hakkında bilgi verilen 4 metro hattı projesi; ,

 

  1. Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 9 istasyonluk kısmı hizmete sokulan Üsküdar-Çekmeköy Metro Hattı Projesi’nin geri kalan kısmı için açılış tarihi kesinleşti. Geriye kalan 7 istasyonun açılışı Haziran ayında gerçekleştirilecek.
  2. İstanbul’un bir diğer önemli projesi olan Kabataş-Mahmutbey Metro Hattının da Mecidiyeköy-Mahmutbey arasındaki 15 istasyonluk ilk bölümü 2018’in sonunda hizmete sokulması hedefleniyor.
  3. Eminönü-Alibeyköy tramvayının tümü bu yılın sonunda hizmete girmiş olacak.
  4. Geçtiğimiz günlerde hakkında bilgi verilen Bostancı İDO-Dudullu Metro Hattı Projesi’nde ise ilk etabını oluşturan 9 istasyon yine 2018’in sonu itibari ile hizmete sunulmuş olacak.
Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri