Memur Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı 2018 Askeri Personel Alımı

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’na bağlı olan Jandarma Genel Komutanlığı, birçok kadro için askeri personel alımı yapacağını duyurdu.

Jandarma Genel Komutanlığı, açık olan pozisyonları için askeri personel alımı yapacağını duyurdu. İçişleri Bakanlığı bünyesinde olan Jandarma Genel Komutanlığı 2018 personel alımı ilanı için hangi kadroya kaç personel alımı yapılacağını belirlemeye çalışıyor..

Jandarma Genel Komutanlığı 2018 Personel Sayıları

İçişleri Bakanlığı’na bağlı olan Jandarma Genel Komutanlığı’nda toplamda 4 bin 540 adet Subay, bin 190 adet Yedek Subay, 25 bin 914 adet Astsubay, 50 bin 434 adet Uzman Erbaş, 72 bin 112 adet Erbaş ve Er, 2 bin 539 adet Memur, 810 adet İşçi istihdam ediliyor. Türkiye genelinde toplamda 176 bin 75 kişi, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından istihdam ediliyor.

Jandarma Genel Komutanlığı 2018 Yılı Personel Alım Duyurusu

Jandarma Genel Komutanlığı, her yıl olduğu gibi 2018 yılında da toplu personel alımı gerçekleştirecek. 2017 yıl sonu rakamlarına göre toplamda 176 bin 75 kişilik bir kadroya sahip olan kurum, askeri personel alımı ilanı için henüz bir bilgi paylaşımında bulunmadı.

Jandarma Genel Komutanlığı Personel Alım Şartları

Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alımında genellikle adayların KPSS’den 60 ve üzerinde puan almış olmalarına önem veriyor. Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile açılan askeri personel alım ilanlarında adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan 48. Maddenin tüm şartlarını taşıyor olmalarına önem verildiği ifade ediliyor.

Askeri personel alımında başvuruda bulunacak olan adayların herhangi bir kurum bünyesinde sözleşmeli ya da memur olarak çalışmıyor olmasına önem verilirken, güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlandırılmasına, herhangi bir suç hükümlülüğünün bulunmamasına da önem veriliyor. İş başvurusunda bulunacak olan askeri personel adaylarının görev devamına engel olabilecek bir hastalık taşımamasına önem veren Jandarma Genel Komutanlığı, istihdam edilecek olan kadrolar için özel meslek bilgisi sınavı ya da mülakat sınavı düzenliyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri