Memur Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı Binlerce Astsubay Alımları Yapacak!

Jandarma Genel Komutanlığı, Devlet Personel Başkanlığı’nın internet sitesi aracılığı ile binlerce Muvazzaf- Sözleşmeli Astsubay alımları yapacağını duyurdu.

2 Nisan Pazartesi günü 3 bin 400 Muvazzaf ve Sözleşmeli Astsubay alımları yapacağını duyuran Jandarma Genel Komutanlığı, başvuru yapacak adaylarda bazı şartlar aramaktadır.

Sözleşmeli Astsubay Alımları ve Detayları

Yayımlanan Astubay alımları hakkında iş ilanı kapsamında başvuru yapacak adaylar için başvurular bugün başlamıştır. Başvuru için son tarih ise 23 Nisan 2018 Pazartesi olarak belirlenmiştir. Adayların internet üzerinden Jandarma Genel Komutanlığı’nın internet sitesine giriş yapmaları ve online başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Ön başvuru yapan adaylar KPSS notu ve aranan diğer şartlara uygunluğuna göre sınava davet edileceklerdir. Sınav duyuruları 3 Mayıs 2018 Perşembe günü açıklanacaktır.

Seçme sınavlarına katılmayı hak eden kişilerin 50 TL tutarında sınav ücreti yatırmaları gerekmektedir. İnternet adresi üzerinden sınav ücreti yatırma çağrısı yapılmayan adayların bu ücretleri yatırmamaları gerekmektedir. Aynı zamanda sınav ücretini yatırmayanlar da seçme sınavlarına çağırılmayacaklardır. Şehit ve malul eş ve çocuklarının sınav ücreti alınmayacaktır.

Muvazzaf astsubay öğrenci adaylarında sağlık branşı sözleşme şartı bulunmamaktadır. Muvazzaf astsubaylar için zorunlu hizmet süresi 15 senedir.

Astsubay Alımlarında Aranan Genel Şartlar

Astsubay alımlarına başvuru yapacak tüm adayların T.C. vatandaşı olmaları, 1 Ocak 2018 tarihi itibari ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre lisans ya da ön lisans bölümlerinde mezun olmaları istenmektedir. Aynı zamanda 17 Eylül 2018 tarihine kadar mezun olabilecek adayların başvuruları da değerlendirmeye alınacaktır.  Mezun olabilecek pozisyonda olanların 27 yaşından az, mezun olanlar için ise 32 yaşından az olmaları istenmektedir.

KPSS’nin ilgili puan türlerinden en az 60 alınmış olması gerekmektedir.

Tüm adayların silah taşımaya ya da silahlı görev yapmaya engellerinin olmaması gerekmektedir. Başvurular 23 Nisan günü saat 23.59’da sona erecektir. Bu saatten sonra başvuru yapanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.