Memur Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı Kadın Erkek Personel Alacak

7 Ekşim 2019 sayılı Resmi Gazete’de yer alan çeşitli alım ilanlarına göre Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 6 kadın veya erkek bilişim uzmanı alımı yapacak olup adaylar ilgili ilan kapsamında birtakım başvuru şartlarını sağlaması gerekmektedir. İlgili ilan metni Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sitesinde 8 Ekim tarihinde ön başvuruya açılacaktır.

Başvuru Şartları ve Detaylar

İlgili Resmi Gazete ilanına göre toplamda 6 bilişim personeli alımı yapacak olup adaylar Jandarma Genel Komutanlığı tarafından istenilen başvuru şartları arasında Türk vatandaşı olmak, 657 Devlet Memuru Kanunu’nda yer alan şartları sağlamak, kamu haklarından yoksun olmamak, emekli olmamak, erkek adaylar için askerlik ile ilgisi bulunamamak güvenlik soruşturması temiz çıkmak, herhangi bir siyasi parti üyeliği bulunmamak şartları aranmaktadır. Adaylardan sağlanması istenen özel başvuru şartlar ise ilanın yayınlanmasından sonra belirlenecek olup adayların ilan yayınlandıktan sonra kontrol ederek başvuru yapmaları gerekmektedir.

İlgili ilan başvurular 8 Ekim 2018 tarihinde Jandarma Genel Komutanlığı personel alım sitesinde yayınlanacak olup yine aynı tarihte ön kayıt işlemlerine açılacaktır. Adaylar başvurularını bu site üzerinden gerçekleştirilecek olup adayların ilan metninin tamamımın okuduktan sonra başvuru yapmaları önerilmektedir. Adayların en son başvuru tarihi 25 Ekim 2019 tarihinde sona erecektir. Başvurusu kabul edilen adayların listesini yine JGK resmi internet sitesi üzerinden yayınlayacaktır.